Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Android 9, ehk nutitelefonide hetke kõige uuem operatsioonisüsteem, on tasapisi levimas ja jõudmas üha rohkematesse seadmetesse. Sellekohase uuenduse on saanud juba mitmeid Nokia mudelid ning ka Samsungi Note 9. Lisaks kasutavad uut Androidi mitmed uued telefonid, nagu näiteks Huawei P Smart 2019.

 

Nagu tavaks saanud, toob iga operatsioonisüsteemi suurem uuendus reeglina kaasa mitmeid uusi funktsionaalsusi ja muudab telefoni kasutamise mugavamaks ning intuitiivsemaks. Lähemalt võib Adroid 9-ga kaasnevatest funktsioonidest lugeda näiteks siit.

 

Samas aga tuleb välja, et vahel jääb uue tarkvara saabumisega telefonis funktsioone hoopis vähemaks, sest Android 9 puhul kadunud võimalus kõnede salvestamiseks.

 

Tõe huvides tuleb küll öelda, et sisseehitatuna polnud sellist asja Android telefonidel enam ammu, kuid siiani sai erinevaid rakendusi kasutades igaüks oma kõnesid rahumeeli salvestada ning vajadusel hiljem üle kuulata. See tähendas, et telefoni paigaldatud äpp toimetas peale installeerimist taustal omasoodu ja salvestas automaatselt kõik räägitu. Hiljem sai rakenduse kaudu kõnesid üle kuulata, kustutada, edastada jne. Nüüd aga on Google asja tõsisemalt ette võtnud ning ka selline lähenemine ei toimi ning salvestamise osa on kinni keeratud.

 

Salvestub vaid enda hääl

 

Teisisõnu saab sellekohaseid rakendusi küll telefoni paigaldada, kuid need lihtsalt ei tööta enam korrektselt. Ehk näiliselt kõned küll talletatakse, kuid hiljem neid üle kuulates on kosta kas ainult vaikus või siis ainult telefoni omaniku hääl. Vastaspoole juttu aga kuulda ei ole.

Olgugi, et enamikele inimestele ei pakkunud nimetatud võimalus niikuinii erilist huvi, leidub siiski teatud sihtgruppe, näiteks ajakirjanikud, poliitikud jne., kellele see võimalus oluline on. Seega tuleb siin enne uue telefoni soetamist või tarkvara uuendamist nimetatud faktile hetkeks tähelepanu pöörata.

 

Miks?

 

Muidugi tekib siin küsimus, mis selle kõige taga on ning miks peaks kõnede salvestamist üldse keelama. Põhjuseks on siin erinevad andme- ja privaatsusekaitsega seotud seadused. Need on küll riigiti erinevad, kuid Google ehk Androidi tootja on siin läinud kindla peale ning vaidluste ja segaduste vältimiseks kõik kinni keeranud.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõttes tuleb siinkohal nentida, et alati ei too uus tarkvara midagi juurde, vaid vahel kaob midagi ka ära. Seekord on kaduja rollis siis kõnede salvestamine ning sellega tuleb leppida. Õnneks nimetatud funktsioon küll väga suurt hulka kasutajaid ei puuduta, kuid mine sa tea võib-olla on mõne aasta pärast ka kõik telefonidega tehtud pildid sellised, kus inimeste näod on automaatselt häguseks muudetud.

 

 

 

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi