Android 9-ga ei saa kõnesid salvestada

#Android
3 min lugemine

Android 9 ehk nutitelefonide hetke kõige uuem operatsioonisüsteem, on tasapisi levimas ja jõudmas üha rohkematesse seadmetesse. Sellekohase uuenduse on saanud juba mitmed Nokia mudelid ning ka Samsungi Note 9. Lisaks kasutavad uut Androidi mõned uued telefonid, nagu näiteks Huawei P Smart 2019.

 

Nagu tavaks saanud, toob iga operatsioonisüsteemi suurem uuendus kaasa mitmeid uusi funktsionaalsusi ning muudab telefoni kasutamise mugavamaks ja intuitiivsemaks. Lähemalt võib Android 9-ga kaasnevatest funktsioonidest lugeda näiteks siit.

 

Samas aga tuleb välja, et vahel jääb uue tarkvara saabumisega telefonis funktsioone hoopis vähemaks, sest Android 9 puhul on kadunud võimalus kõnede salvestamiseks.

 

Tõe huvides tuleb küll öelda, et sisseehitatuna polnud sellist asja Androidi telefonidel enam ammu, kuid siiani sai erinevaid rakendusi kasutades igaüks oma kõnesid rahumeeli salvestada ning vajadusel hiljem üle kuulata. See tähendas, et telefoni paigaldatud äpp toimetas pärast installeerimist taustal omasoodu ja salvestas automaatselt kõik räägitu. Hiljem sai rakenduse kaudu kõnesid üle kuulata, kustutada, edastada jne. Nüüd aga on Google asja tõsisemalt ette võtnud ning ka selline lähenemine ei toimi ning salvestamise osa on kinni keeratud.

 

Salvestub vaid enda hääl

 

Teisisõnu saab sellekohaseid rakendusi küll telefoni paigaldada, kuid need lihtsalt ei tööta enam korrektselt. Ehk näiliselt kõned küll talletatakse, kuid hiljem neid üle kuulates on kosta kas ainult vaikus või telefoni omaniku hääl. Vastaspoole juttu kuulda ei ole.

Olgugi et enamikule inimestele ei pakkunud nimetatud võimalus erilist huvi, leidub siiski sihtgruppe, näiteks ajakirjanikud, poliitikud jne, kellele see võimalus oluline on. Nii et enne uue telefoni soetamist või tarkvara uuendamist tuleb salvestusvõimaluse puudumisega arvestada.

 

Miks?

 

Muidugi tekib küsimus, mis selle kõige taga on ning miks peaks kõnede salvestamist üldse keelama. Põhjuseks on siin erinevad andme- ja privaatsusekaitsega seotud seadused. Need on küll riigiti erinevad, kuid Google ehk Androidi tootja on läinud kindla peale välja ning vaidluste ja segaduste vältimiseks kõik võimalused välistanud.

 

Kokkuvõtteks

 

Seega alati ei too uus tarkvara midagi juurde, vaid vahel kaob midagi ka ära. Seekord on kaduja rollis kõnede salvestamine ning sellega tuleb leppida. Õnneks nimetatud funktsioon küll väga suurt hulka kasutajaid ei puuduta, kuid mine tea, võib-olla on mõne aasta pärast ka kõik telefoniga tehtud pildid sellised, kus inimeste näod on automaatselt häguseks muudetud.

 

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."