“Andmete ülekandmise projekt” paneb tehnoloogiahiiud omavahel koostööd tegema

#andmed #koostöö #sotsiaalmeedia
2 min lugemine

Facebook, Google ja teised firmad loovad võimaluse liigutada andmeid erinevate äppide vahel.

 

The Data Transfer Project ehk “Andmete ülekandmise projekt” paneb omavahel koostööd tegema tehnoloogiahiiud, et kasutajal oleks võimalik tõsta kontaktid, postitused, videod jm ühest äpist teise. Facebook, Google, Twitter ja Microsoft teatasid plaanidest ehitada platvorm andmete liigutamiseks, millega iga teenusepakkuja saaks liituda. Mitmed firmad juba lubavad oma andmeid alla laadida (Facebook, Instagram jt), kuid sellest pole kasu, kui neid andmeid ei saa mugavalt teistes äppides kasutada. Juhul kui on soov kolida ühest sotsiaalvõrgustikust teise ning võtta kaasa oma digitaalne identiteet, siis praegu pole see võimalik.

Kui projekt on ellu viidud ja pakub standardit isikuandmete üleviimiseks, siis see ilmselt motiveeriks tehnoloogiafirmasid kaasa tulema. Praegune olukord seda ei võimalda, sest kasutajate andmed on sisuliselt luku taga ja uue teenuse kasutamine, näiteks soov muusika striiminguteenust Spotifyd Tidali vastu vahetada tähendaks nullist kõigi eelistuste, playlist’ide ja sõbralistide ülesehitamist.

Samuti oleks hoopis mõnusam kolida ühest spordiäpist teise, kui kogu treeninguajalugu ja Kontaktid tuleksid mugavalt kaasa.

Rääkimata üleslaaditud piltidest ja videotest, mis võiksid olla kättesaadavad igas äpis, kus neid vaja võib minna.

The Data Transfer Project teeb lihtsamaks ka uute idufirmade turuletuleku, sest nende kasutamine ei eeldaks enam alustamist tühjast ankeedist, vaid vajalikud andmed oleksid juba olemas. Kui uus sotsiaalvõrgustiku äpp tuleks välja väga hea maksesüsteemi ja asukoha jagamise võimalusega, siis on kasutajal seda lihtne proovida, sest profiil, sõbrad, pildid jm tuleks Facebookist kaasa.

Kui projekt õnnestub ja firmad tõesti heas usus teevad andmete liigutamise omalt poolt võimalikult kergeks, siis muutub uute äppidega katsetamine palju lihtsamaks, kirjutab TechCrunch. On ka võimalus, et suurfirmad puiklevad vastu ning ei taha anda kasutajatele võimalust kolida väiksemate konkurentide juurde, kuid valitsused eesotsas Euroopa andmekaitse seadusega näevad ette kasutajate võimaluse andmeid alla laadida ja ka mujale liigutada.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.