2019. aasta mudelid paistavad paljutõotavad, kuid eelmistega võrreldes kõrgem hind seab kuluefektiivsuse kahtluse alla.

 

Ampler on tagasi – 2019. aasta jalgratastel on integreeritud akud ja kuni 100-kilomeetrine sõiduulatus (koos pedaalimisega), mida toidab 250-vatine mootor. Rataste välimus pole muutunud, küll aga on paranenud püsivara ning muud komponendid, mida pole silmaga näha. Ühtlasi on Eesti päritolu firma rattad sel aastal pisut odavamad, kuigi baashind on tõusnud.

 

Elektriratta kohta imekerge ja sportlik Curt on tänavuses versioonis saanud tänu süsinikust kahvlile veel kergemaks, kaaludes alla 13,5 kilogrammi. Baasmudel sisaldab nüüdsest ka porilaudu, punktuurikindlaid kumme, 10-käigulist vööga käiguvahetussüsteemi ning integreeritud tulesid. See tõstab standardmudeli hinda, mis vastavalt mudelile jääb vahemikku 2490–2890 eurot. Ampler esitleb seda hoopis 145-eurose säästuna kui võrrelda eelmise aasta Curt-mudeli hinnaga, mille puhul välja toodud valikud kuulusid lisavarustusse.

Mudelid Stout ja Stellar saavad sel aastal uued värvivalikud, uuendatud komponendid ja laiendatud standardvarustuse, mis tõstab alghinna 2290 ja 2490 euro vahele. Jällegi toob Ampler välja hinnavõidu võrrelduna eelmise aasta hindadega, mis samade valikute puhul oleks maksnud 70 eurot enam.

Hoolimata allahindlusest võtab Ampler baashinda tõstes riski astuda hinnatud elektrirataste tootja VanMoofi territooriumile. Uued baasmudelid on koostatud arvestades varasemaid kõige populaarsemaid valikuid. Nii on saanud tellimusratastest, kus iga tellija sai valida rattale soovitud lisad, juba eelnevalt komplekteeritud jalgrattad. Selle muudatusega loodetakse vähendada uute rataste kliendini jõudmise aega üle Euroopa mitmelt nädalalt vaid neljale kuni seitsmele tööpäevale. Väljapoole Euroopat rattaid ei müüda.

Ühtlasi uuendab Ampler kõigil mudelitel mootorit kontrollivat püsivara, lubades sujuvamat jõu ülekannet ja paremat mäkke ronimist, kirjutab The Verge.

 

 

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.