Kõik oleme väsinud ootamisest ja stepsli ääres istumisest, sest nutiseade laeb kuni 2 tundi. 2016. aasta lõpus tuleb turule MediaTek Pump Express 3.0 laadija, mis lubab nutiseadme aku nullist 70 protsendini laadida ainult 20 minutiga.

Vaatamata sellele lubadusele pole MediaTek avaldanud, milline nägi välja testimine või milline oli testitavate seadmete aku mahutavus.

Sellegipoolest oleks Pump Express 3.0 esimene laadimislahendus, mis kasutaks USB-C tüüpi vooluedastuslahendust ehk vool ei liigu läbi laadimismooduli, vaid otse akusse.

mediatek

Seoses sellega väheneb laadimisel ülekuumenemise risk ning voolukadu on väiksem.

Kasutajatele, kes tunnevad muret, et selline laadimine võib telefoni kahjustada, on MediaTek välja toonud 20 ohutuse mehhanismi. Nendeks on näiteks temperatuuri monitooring ja elektripinge reguleerimine selleks, et saavutada optimaalne laadimisaeg.

Erinevaid akudesse puutuvaid uuendusi oodatakse väga, sest aku mahtuvus pole aastate jooksul oluliselt kasvanud – vähemalt on lootus laadida oma seadet kiiremini.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid