Jätkame sügisese rikkaliku nutitelefonide saagi tutvustamist ning sel korral on vaatluse all Samsungi uus mudel Galaxy Alpha. Sama artiklisarja eelmises postituses tutvustasin uusi Nokia Lumia nutitelefone.

Hõbedane_samsung alpha

Uus mitte-Samsungilik disain

Samsung on kuulda võtnud kasutajate soovitusi ning teinud tõelise kannapöörde disaini vallas. Minimalistlik, lõpuni viimistletud raam. Ja materjaliks pole mitte plast, vaid poleeritud alumiinium. Viimase lihvi annavad freesitud servad.

Mõnes mõttes tuleb selline disain küll tuttav ette, aga Samsungi puhul on tegemist siiski esimese sellise mudeliga, mis nii silmaga vaadates kui käega katsudes ei tundu plastisena. Tagapaneel on jätkuvalt küll plastist, aga selle tekstuur on peenem. Mingil seletamatul kombel on tume tagakaas käe all tunduvalt kummisem kui valge!

Õhuke, kerge ja hea ekraaniga

Alpha puhul ei saa paksusest rääkida, sest 6,7 mm on nutitelefonide maailmas ikka päris õhuke number. Kuigi väikese mööndusega, sest kaamera objektiivi osa ei mahu teps selle numbri sisse ära, nagu ka alloleval fotol näha.

Küljelt vaade samsung alpha

Mõõtmed kajastuvad ka kaalus – 115 grammi on paras kärbeskaal.
 Ekraani suuruseks on 4,7 tolli. Vaatamata vaid HD-resolutsioonile, on AMOLED kujutise värvid sügavalt küllastunud, aga selged kõigis valgusoludes. Ja isegi särava päikese all. Veidi võib norida vaatenurga suuruse üle, aga igal juhul on see üle keskmise.

Alpha_1_eesvaade

Võimas, aga vajab tihti laadimist

Kaks korda neli tuuma on rohkem kui mõne mehe sülearvutis. Koos 2GB töömäluga jagub jõudlust igaks tegevuseks. Teine tera on aga selles, kui pikaks ajaks seda jõudlust jagub. Siin on minimalistlik disain ning nutitelefoni gabariidid need, mis seavad piirid aku füüsilistele mõõtmetele. Ja aku mahtuvusest, mida on 1860 mAh, jagub vaid üheks tööpäevaks.

Seda siis kasutadas Alphat sihipäraselt – natuke veebis surfamist, navigeerimist, veidi meilindust ning Spotify kasutamist.

Tagakaane alt leiab ka teise üllatuse. Nüüd on ka Samsung kasutusele võtnud nano SIM-kaardi.

Kaamerad jäädvustavad reaalsust hästi

Kaamera on traditsiooniliselt olnud üks Samsungi tugevaid külgi ning erandiks ei ole ka Alpha.
12 megapikslisel põhikaameral kogub valgust 1/3“ sensor. Fotograafi kasutajaliides on tuttav juba Galaxy S5 mudelist, nagu ka erinevad võtterežiimid (panoraam, kaksikkaamera, HDR, animeeritud foto jne).

Alpha_kaamera_vaade

Video poolel toetab 30 kaadrit sekundis UHD- (3840 x 2160 px) salvestusi, mis teevad UHD-telerite omanike meele rõõmsaks. Ise filmid, ise toodad telerile korralikku sisu.
 Fotod tunduvad veidi ületeravustatud ja liiga värvilised olevat. Või muudab fotod selliseks OLED-ekraan. Vaid väga hämaras jääb kaamera reaalsuse jäädvustamisega hätta.

Samsung_foto_hämaras

Suurema mahuga (üle 30 MB) andmete kiiremaks edastamisel suudab Alpha Booster režiimis kasutada korraga nii WiFi- kui ka LTE-ühendust, mis on väga positiivne lahendus.

Põnev pulsilugeja ja vähetundlik sõrmejäljelugeja

S-Healt peab kenasti arvet päeva jooksul astutud sammude üle ning pakub lisaks veel pulsi kiiret fikseerimist. Parema käega õnnestub pulsi mõõtmine mugavamalt, vasakule käe sõrmele kipub kaamera muhk ette jääma. Aga asjal on jumet, töötab ja loeb päris täpselt.

s-health samsung

Sõrmejäljelugejaga aga nii lihtsalt ei lähe. Olles pikka aega kasutanud nii IBM kui HP arvutite sõrmejälje lugejat, mis tõesti toimivad igas asendis, siis Alpha puhul on kaks võimalust – sensor kas saab aru või ei saa.

Hea üllataja, kuid mitte lipulaev

Kokkuvõtteks saab nentida, et kuigi tegu ei ole täiesti uuel tasemel lipulaevaga (selleks on jätkuvalt Galaxy S5), on Samsung leidmas uut hingamist ning pakub täiesti arvestavat asjalikku ja ka disainilt üllatavat nutitelefoni Galaxy Alpha.

Samsung_värviline_menüü

Kiidame: disain, mõõdud, ekraan

Laidame: aku kestvus, sõrmejäljelugeja

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»

Kommentaarid