Kord aastas Adobe poolt korraldatud konverentsil MAX 2016 näitas ettevõte mitut uut toodet, mille hulgas on näiteks ka uuendatud Photoshop CC 2017. Lisaks sellele esitas Adobe ka hetkel arendatavaid projekte – üks neist on häälesüntesaator VoCo.

VoCo peaarendaja Zeju Jini sõnul teeb programm “kõnega sama, mis Photoshop teeks piltidega”. Teisisõnu – VoCo kasutab inimese kõne salvestust selleks, et lisada sõnad, mis ei ole salvestuses kunagi olnud ning kasutada selle jaoks salvestusel oleva häält. Usaldusväärsema häälekõla saavutamiseks on hetkel vajalik vähemalt 20 minutit salvestatud kõnest.

Дзею Дзин редактирует запись монолога при помощи VoCo
Zeyu Jin muudab monoloogi salvestust VoCo abiga

Jin ütleb, et VoCo aitab audiofailide toimetamisega pärast nende salvestamist.

Niisugune toimetamine leiab rakendamist raadios või audioraamatute salvestamisel.

Kuigi äppi veel arendatakse, demonstreeriti konverentsil kõne toimetamise põhimõtet, kasutades lühimonoloogiga faili, mille VoCo jaotas mitmeks sõnaks. Pärast faili läbitöötamist muutis Jin üht lausetest, trükides klaviatuuril sõnu juurde. Seejärel mängis programm edukalt need sõnad, kasutades juba salvestatud häält. Kuigi ooli küll märgata, et salvestust oli natuke muudetud, on siiski näha, kui hästi rakendus antud etapil töötab.

Kindlasti teeb muret see, et selle äpi väljalaskega tehnoloogia võib sattuda valede inimeste kätte – just tänu Photoshopile tekivad kahtlused, kas mõned pildid on ikka päris. Jin teatas konverentsi, et audiofailide kaitse ja vesimärgid salvestuste eristamiseks on samuti tulekul. Ei ole aga hetkel teada, kuidas see kaitse toimima hakkaks.

Seda, millal VoCo välja lastakse ja kas see üldse juhtub, veel ei mainitud. Niisuguse programmi arendus võtab aega. On võimalik, et meid ootab ka ees selline hirmutav tulevik, kus ei saa ühtegi audiosalvestust enam uskuda.

ehk nik_ye usub, digitehnoloogia peab aitama tööd tehes säästa aega, samas aitama ka igapäevases elus (Google Maps, netipangad) ning vabal ajal (meelelahutus ehk videomängud, filmilaenutus). Tema põhilisteks kaaslasteks on nutitelefon koos netiga, Spotify ja erinevad pilveteenused pilved. "Tänane digiolevik algas lapsepõlves Nintendo Famicomi mängimisega ja lasteaias Windows 98 kasutamise oskuste omandamise ja samas DOS-mängude mängimisega," meenutab ta. "6-aastasena sain endale oma arvutit, aasta pärast saime koju kaabelinterneti, mille pärast veetsin palju aega arvutites ja vanades mängusüsteemides." Siiamaani on tema uhkuseks Jaapanist toodud Sega Dreamcast. "Digitarklust on minu joaks oluline levitada selleks, et rahvas teaks, miliseid innovatiivseid lahendusi maailmas tänapäeval pakutakse."

Kommentaarid