
Kord aastas Adobe poolt korraldatud konverentsil MAX 2016 näitas ettevõte mitut uut toodet, mille hulgas on näiteks ka uuendatud Photoshop CC 2017. Lisaks sellele esitas Adobe ka hetkel arendatavaid projekte – üks neist on häälesüntesaator VoCo.
VoCo peaarendaja Zeju Jini sõnul teeb programm “kõnega sama, mis Photoshop teeks piltidega”. Teisisõnu – VoCo kasutab inimese kõne salvestust selleks, et lisada sõnad, mis ei ole salvestuses kunagi olnud ning kasutada selle jaoks salvestusel oleva häält. Usaldusväärsema häälekõla saavutamiseks on hetkel vajalik vähemalt 20 minutit salvestatud kõnest.

Jin ütleb, et VoCo aitab audiofailide toimetamisega pärast nende salvestamist.
Niisugune toimetamine leiab rakendamist raadios või audioraamatute salvestamisel.
Kuigi äppi veel arendatakse, demonstreeriti konverentsil kõne toimetamise põhimõtet, kasutades lühimonoloogiga faili, mille VoCo jaotas mitmeks sõnaks. Pärast faili läbitöötamist muutis Jin üht lausetest, trükides klaviatuuril sõnu juurde. Seejärel mängis programm edukalt need sõnad, kasutades juba salvestatud häält. Kuigi ooli küll märgata, et salvestust oli natuke muudetud, on siiski näha, kui hästi rakendus antud etapil töötab.
Kindlasti teeb muret see, et selle äpi väljalaskega tehnoloogia võib sattuda valede inimeste kätte – just tänu Photoshopile tekivad kahtlused, kas mõned pildid on ikka päris. Jin teatas konverentsi, et audiofailide kaitse ja vesimärgid salvestuste eristamiseks on samuti tulekul. Ei ole aga hetkel teada, kuidas see kaitse toimima hakkaks.
Seda, millal VoCo välja lastakse ja kas see üldse juhtub, veel ei mainitud. Niisuguse programmi arendus võtab aega. On võimalik, et meid ootab ka ees selline hirmutav tulevik, kus ei saa ühtegi audiosalvestust enam uskuda.
Kommentaarid