Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Häid telefone on palju, enda jaoks õige leidmine on protsess, mis nõuab veidi süvenemist.

Mõni aeg tagasi ilmus Digitargas artikkel, kus oli välja toodud Eesti Telekomis (nüüdses Telia Eestis) eelmisel aastal müüdud telefonide müügitabel. Täna vaatame üle, mis olid need omadused, mis kõige populaarsematele telefonidele edu tõid ja millistele kasutajatele need telefonid sobida võiksid.

Kogu aasta lõikes olid enim ostetud telefonide esikümnes:

 • Apple iPhone 6
 • Samsung Galaxy Trend Lite
 • Sony Xperia Z1 Compact
 • Samsung Galaxy Ace 4
 • Apple iPhone 6s
 • Samsung Galaxy Core Prime
 • Samsung Galaxy J5
 • Samsung Galaxy A5
 • Apple iPhone 5S
 • Sony Xperia Z3 Compact

2015. aasta viimase kvartali kümme kõige müüdumat telefoni olid:

 • Samsung Galaxy J5
 • Samsung Galaxy Core Prime
 • Apple iPhone 6s
 • Samsung Galaxy A5
 • Microsoft Mobile 108 DS
 • Apple iPhone 6
 • Doro Primo 215
 • LG Leon 4G
 • Apple iPhone 5S
 • Huawei Y5

Nagu müügitulemustest selgub, oli meedias võimendatud kriitika iPhone’i uue ekraanimõõdu ning disaini kohta alusetu. Apple’i kasutajad võtsid uue tulija soojalt vastu.

Apple iPhone 6 ja iPhone 6s

iPhone 6s tõi juurde lisaks muudele väiksematele uuendustele kaks täiesti uut lisavõimalust. Ekraanil on nüüd 3D Touch tugi ning kaameral on Live Photos pildistamise funktsioon. Kui esimene annab telefoni ekraaniga käskluste edastamiseks uued lisavõimalused, siis teine omadus on lihtsalt vahva. Tihti toimub enamik vahvat tegevust just vahetult enne või pärast pildistamise hetke. Live Photos salvestab lisaks pildile endale mõned hetked enne ning pärast pildi tegemist. Nii tabad telefoniga palju ehedaid emotsioone.

Esikoha vääriliselt võlub iPhone ilusa disaini ning hea kasutusmugavusega. Kaamera teeb väga hea kvaliteediga fotosid ning videosid ja saab viisakalt hakkama ka keerulisemates valgusoludes. Telefon sobib hästi neile, kes hindavad lihtsust ning praktilisust ja on nõus telefoni ostes parema kvaliteedi eest natuke rohkem panustama. Ostjate seas on inimesi eri elualadelt. Kasutajate hulgas on inimesi kõigist vanuseklassidest ja seni, kuni Apple suudab kvaliteeti hoida ja iga aasta-paari tagant kasutajaid üllatada, ei pea iPhone’i ostjad pettuma.

Samsung Galaxy Trend Lite ning Core Prime

Mõlemad mudelid on hinnatud lapsevanemate ja esimeste nutikasutajate hulgas. Lapsevanemate hulgas on nad hinnatud, sest sobivad hästi lastele. Hinnalt soodsad ja võimaluste poolest täieõiguslikud nutitelefonid. Tõsi, telefonide jõudlus on piisav, et toimetada kõnede, sõnumite, e-posti ja enamiku äppidega. Väga suurt varu protsessori kiiruses tuleviku jaoks ei ole, seega sobivad need mudelid hästi neile, kes ostavad soodsa hinnaga nutitelefoni järgmiseks aastaks-kaheks.

Trend Lite ja Core Prime on heaks näiteks sellest, kuidas nutimaailmas võib ühe aastaga palju muutuda. Esimene neist tuli välja juba 2013. aasta oktoobris, teine 2014. aasta novembris. Trend Lite peab oma toimetustes lootma 1 GHz protsessorile ning telefonil puudub 4G interneti tugi, kaamera on 3,15 MP, mis täna on juba natuke vähe. Peaaegu samas hinnaklassis olev Core Prime on 4G toega ja toimetab 1,2 GHz neljatuumalise protsessoriga. Kaamera on tavapärane 5 MP.

Samsungi üheks tugevuseks ongi see, et ta suudab pakkuda mitmeid erineva võimsusega nutitelefone erinevatele kasutajagruppidele. Mida kindlamalt kasutaja end juba nutimaailmas tunneb, seda paremaks abiks on juba keskmise võimsusega nutitelefonid nagu Samsung Galaxy J5, Samsung Galaxy A3, Samsung Galaxy A5 ja teised. Näiteks J5 oma 13 MP kaameraga teeb juba päris hea pildi. Telefoni välimus ja ekraani kvaliteet on ka Trend Lite’i ja Core Prime’iga võrreldes oluliselt paremad.

Sony Xperia Z1 Compact

Samsungi ja Apple’i kõrval suutis end esikolmikusse müüa ka Sony. Z1 Compacti plussiks oli ja on just niiskus- ja tolmukindlus (IP58) mõõduka suurusega telefoni kestas. Tegemist on piisavalt nobeda telefoniga, millel on hea kaamera. Võid minna välja iga ilmaga, kartmata, et ootamatu vihmasabin sind nutitelefonist ilma jätab. Kuna Sony on viimasel ajal mudeliuuendusi välja andnud tihti, siis praeguseks on juba müügil ka Z3 Compact ja Z5 Compact, mis eelkäijaga võrreldes on saanud juurde jälle mõned uuendused.

Sony Xperia Z5 Compact mobiiltelefon punane küljelt

Kõigil kolmel mudelil on väga hea jõudlusega protsessor, seega peaks rakendused telefonides toimima suurepäraselt. Selle eest kannab hoolt Z5 Compactil juba kaheksatuumaline protsessor. Pildistada saab muljet avaldava 23 MP kaameraga.

Sony Compacti telefonid on hinnatud nende kasutajate hulgas, kes ei soovi endale väga suure ekraaniga telefoni, kuid peavad lugu heast ja kiirest nutitelefonist ning hästi kestvast akust. Niiskus- ja tolmukindlus on lisapräänikuks kõigile neile, kes käivad jooksmas, kalal, jahil või lihtsalt viibivad palju õues.

Sony Xperia Z5 Compacti kasutajakogemuse kohta saad lisa vaadata Digitarga arhiivist:

Vaata ka videot Samsung Galaxy A5 värskete 2016. aasta mudelite kohta!

ehk Välk usub, et kui ta oleks digitaalne, siis oleks ta nende sõnade kirjutamise ajaga juba arvatavasti paar tiiru mööda informatsiooni kiirteed ümber Maa kihutanud. «Vaadaksin digimaailmast meie käegakatsutavat analoogasjade maailma ja otsiksin neid siduskohti, kuidas võtta mõlemast maailmast maksimumi,» seletab ta ja julgustab: «Avades ukse digimaailma, lood uusi võimalusi.» Avatavate digivõimaluste uste taga peituvat kasulikkust võib hea vaistu korral tajuda mehe sõnul koheselt, kuid selle mõistmiseks võib kuluda ka aastaid. «Nii või teisiti, ajaga tasub kaasas käia. Ja mis võiks olla selleks parem, kui jagada kogetud uusi kogemusi Digitarga lugejatega.» Tema tutvumine digiajastuiga ei alanud üldsegi lihtsalt, kuid oli asjade igati loogiline käik, usub ta ise tagasi vaadates. «Aasta siis oli 2000, kui läbi loetud Windowsi kasutusjuhendi nurka viskasin. Juba peatselt ostsin poest hinnaliste kroonide eest tol ajal interneti ühenduse loomiseks vajalikke Atlase kaarte. See interneti kasutamise aeg oli ju loetud. Teinekord sai internetti ühenduva modemi karjeid padjaga summutatud, sest õhtusel ajal oli maja vaikne. Seda, et aeglane internetiühendus katkes, tuli ühe õhtu jooksul ikka vahest rohkem kui üks korda ette. Püsiühendused tulid hiljem – ka praegu meie mõistes «aeglane» internet on tolle aja kiirustega võrreldes ilmselt kümneid kordi parem.» Hea meelega kirjutab ta neist asjadest, millest digimaailmas meile igapäevaselt kasu on. «Nii leian uutest asjadest kirjutades pea alati midagi uut ja põnevat, mida ka mul endal tulevikus hea teada on.»

Kommentaarid