Muidugi on parima suve koostisosadeks meeldejäävad sündmused, puhkus ja head sõbrad, kellega meeleolukaid hetki jagada. Lisaks sellele on oluline tehnoloogia, tänu millele saab seda aasta kõige elavamat aega veeta lemmikmuusikaga, leida kaardi abil õige teeots ning hoida kodused seadmed kaitstud. Mis on need vidinad, millele võiks mõelda?

 

Kaasaskantav kõlar

 

Inimeste südamed võitnud JBL-i juhtmevabad bluetooth-kõlarid on endiselt oma nime väärt ja seda põhjusega. Selge ja vajadusel vali heli, töö- ning veekindlus. Valjuhääldi ja võimalus kasutada kõlarit akupangana teeb sellest lausa hädavajaliku ja mõnusa seadme nii aiapidudel kui ka rannapäevadel, aga miks mitte ka sõpradega jalgrattaga sõites või spontaansel piknikul. Soovitada võib näiteks JBL 3-e. See on piisavalt suur, et oleks kosta ka tuulise ilmaga ning samas kerge ja väike, et pista seljakotti. Seisma ei jää see kõlar kindlasti ning on ka aastate pärast omal kohal. Ja kui ununeb vihma kätte, siis erinevalt kartulisalatist on ta endiselt hea.

 

Kõrvaklapid

 

Aktiivne inimene oskab hinnata häid klappe. Need JBL-i juhtmevabad klapid on kasutatavad ka hands-free’na ning tänu higikindlusele sobivad kõrva ka sportima minnes. Lisaks muusikale on klapid head veel podcast’ide kuulamiseks pikkadel sõitudel.

 

Kaamera

 

Go Pro Fusion teeb kõike seda, millega nutitelefon jääb hätta – filmib ja pildistab parimal võimalikul moel ja seda imeväikeses ja kerges kestas. Seiklushimuliste videohullude lahutamatu tööriist ja kaaslane salvestab nüüd 360° videoid ja fotosid, et jäädvustada kõik ümbritsev. Enneolematult stabiilne, loomulikult veekindel ja sobilik ka ekstreemspordialadel kasutamiseks. Olgu selleks sukeldumine, rattaralli või miks mitte ka lihtsalt külastatavas linnas ringi jalutamine. Kohta, kuhu Go Prod kaasa võtta ei saa, pole mina veel avastanud.

 

 

Oma kohta seikluskaamerate reas hoiab ka veidi vanem Go Pro Hero Black. Mõlemad kaamerad on loodud ühenduma nutitelefoniga, mille ekraanilt saab filmitud materjali vaadata ja monteerida juba kohapeal.

 

Tahvelarvuti

 

Tahvelarvuti siia nimekirja lisamise peale poleks osanudki tulla enne, kui lugesin ülevaadet seikluskindlast Samsungi Galaxy Tab Active 2 nimelisest tahvlist.

See 8-tolline põrutus- ja veekindel seade on lisaks 4G ja WiFile varustatud ka telefoniga. Nii et kui telefoni aku on näiteks tühjaks saanud, aitab tahvel välja. Suuremalt ekraanilt ühtlasi hea reisil olles meilivahetust pidada, kaarte uurida ja majutust broneerida.

 

GPS-seade

 

Kes rohkem sõidab ja hindab võimalust, et navigeerimiseks on eraldi seade, kus muud segavat ei toimu, leiab spetsiaalselt navigeerimiseks mõeldud GPS-seadme siit. Kuigi Waze ja Google Maps on tänaseks üsna täpsed ja töökindlad, on endist viisi oma võlu seadmes, mis on mõeldud üheks asjaks. GPS-seadme plussid on juba eelinstallitud kaardid enamiku Euroopa riikide kohta, eestikeelne menüü ja andmemahuvaba kasutus.

 

Ülepingekaitse

 

Tavaliselt tõmbavad äikese eel juhtmeid seinast need pereliikmed, kes on juba korra pidanud tehnika muutumist töökõlbmatuks üle elama. Suvel ollakse tihti kodust eemal ja alati ei saa juhtmeid välja tõmmata. Ülepingekaitsete eeliseks on võimalus sinna ühendada pikendusjuhe, kus omakorda võivad olla mitmed hargnemised. Nii on kõik vooluvõrgu ühendused kaitstud.

 

Nuputelefon

 

Kes on nagu mina ja soovib ennast nutisõltuvusest vähemalt mingiks ajaks võõrutada, võib kaaluda nuputelefoni kasutuselevõttu. Õigupoolest pole paremat nippi aja “leidmiseks” kui mõneks ajaks nutiseadmest loobumine. Viimasel aastal laia kõlapinda leidnud retrotelefon Nokia 3310 on saadaval.

 

Allikas: Nokia

 

Kes nostalgitseda ei soovi, võib võtta mõne muu nuputelefoni. Nende kõigi eelis on nii nädalapäevad vastupidav aku kui ka 2G või 3G ühendus, mis võimaldab mitte küll netis surfata, kuid Messengeri vestlusi siiski pidada.

 

Väline kõvaketas

 

Vajalik, et salvestada kõik fotod ja videod, filmid ja muusika. Just suvel tekib rohkelt pildikraami ja tuleb ette vajadus võtta faile kaasa. Silicon Poweri kukkumiskindel 1 TB kõvaketas mahutab turvaliselt kõik vajaliku ning teeb ka varukoopiaid.

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid