Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

7 kasulikku otseteed Apple’i uues Shortcutsi rakenduses

#apple #iOS #rakendus

Sel sügisel välja tulnud iOS 12 peidab endas mitmeid põnevaid funktsioone, kuid vaieldamatult üks parimatest on otseteede rakendus nimega Shortcuts, mis aitab automatiseerida paljusid igapäevategevusi, nagu näiteks jootraha arvutamine, sõnumite saatmine, muusikalisti avamine. Rakenduse kontrollimiseks saab kasutada ka Sirit, kuid keerulisemate otseteede loomiseks ja lisamiseks tuleks alla laadida Shortcutsi rakendus. Järgnevalt toon ära 7 kasulikku otseteed, mis meie igapäevaelu lihtsamaks võiks teha.

 

Arvuta korrektne jootraha summa

 

See on ilmselt käesoleva nimekirja üks lihtsamatest otseteedest ja teeb täpselt seda, mida pealkiri ütleb. Sisesta lihtsalt arve summa, otsusta, kui hea teeninduse osaliseks said ning vali, mitu protsenti jootraha soovid jätta. Telefon arvutab hetkega välja nii jootraha suuruse kui ka arve summa kokku, ilma et peaksid selleks kasutama kalkulaatorit või eraldi jootraha arvutamise rakendust.

Otsetee saad alla laadida siit.

 

Mängi muusikat Spotifyst

 

Kuigi vaikimisi soosib Apple oma muusikarakenduse kasutamist (Apple Music), siis nutikad inimesed internetis on leidnud viisi, kuidas sellest mööda hiilida ning häälkäsklusi kasutades muusikat hoopis Spotifyst lasta. Ütle näiteks Play Celine Dion“, mis avab automaatselt Spotify, otsib välja muusika ning paneb selle mängima. Sina ainult lõõgastu ja naudi oma lemmikartisti häälevigureid.

Otsetee saad alla laadida siit.

 

Saada kodustele sõnum kellaajaga, millal koju jõuad

 

Jällegi üks lihtne otsetee, kuid hoiab pikemas perspektiivis kõvasti aega kokku. Kui varem pidid selleks avama kaardirakenduse, sisestama oma koduse aadressi, vaatama, kui palju kulub aega koju jõudmiseks ning seejärel selle sõnumisse trükkima, siis nüüd saab seda teha ühe nupuvajutusega ning kogu eelnev tegevuste jada toimub taustal.

Otsetee saad alla laadida Shortcutsi rakendusest.

 

Juhised koju

 

Ava see otsetee, kui oled juba mitu minutit mööda linna ringi sõitnud ja tuttava tee peale juhatavaid teeotsasid üles leidnud ei ole. See otsetee teab, kus sa elad, positsioneerib sind automaatselt, avab kaardirakenduse ja juhatab su otsemat teed pidi koju, ilma et peaksid tegema rohkem kui ühe nupuvajutuse (kui kasutad Hey Siri funktsiooni, siis ei pea ühtegi nupuvajutust tegema).

Otsetee saad alla laadida siit.

 

Laadi alla video Youtube’ist

 

Kas mäletad veel aega, kui Youtube’ist video allalaadimiseks tuli minna kindlale veebilehele, kinni klõpsama kõik ekraani täitvad reklaamid, video lingi vastavasse kasti kleepima, valima, millises formaadis tahad videot arvutisse saada ning seejärel ootama, kuni hammasrattad ragistasid ja videot arvutisse tirida üritasid. Nüüd ei ole tarvis enam teha muud kui salvestada allolev otsetee, Youtube’is videot vaadates “jaga” nupu kaudu video Shortcutsi rakendusega jagada ja ülejäänu teeb ära juba “maagia” (tegelikult lihtsalt kavalasti kirjutatud koodijupp).

Otsetee saad alla laadida siit.

 

Kommunaalarvete jagaja

 

Kui elad koos sõpradega, kellega iga kuu alguses üüri, kommunaalid jm kulud ära jagate, tasub ka selleks kasutada Shortcutsi rakendust. Trüki lihtsalt sisse kõik arved ning saadki hetkega summa, mille pead sõbrale saatma. Kui tahad, võid otseteed täiendada ja lisada sinna ka sõnumi saatmise välja, et pärast arvutuskäiku läheks ka sõnum sõbrale välja automaatselt.

Otsetee saad alla laadida siit.

 

Päevi jõuludeni

 

Jõulud ei ole enam kaugel ja pühaderalli läheb peagi täie hooga lahti. Kui ootus on aga väljakannatamatult suur või tahad lihtsalt teada, millal pead rahakotiraudasid paotama hakkama, saad selle otsetee kaudu sekundiga teada, kui palju päevi veel jõuludeni on jäänud.

Otsetee saad alla laadida siit.

 

Kui ülaltoodud näited tekitasid sinus huvi, siis laadi kindlasti App Store’ist alla Shortcutsi rakendus ning proovi neid ka vastavalt oma päevakavale ja harjumustele ise kokku panna – võimalusi selleks on sisuliselt lõputult. Muidugi võid kasutada ka Google’i abi, et kõige põnevamad otseteed internetiavarustest üles leida ja oma telefoni laadida. Head katsetamist!

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi