7 ideed vana nutitelefoni jaoks

#nutitelefon #taaskasutus
3 min lugemine

Kui oled ostnud või sulle on kingitud uus nutitelefon, siis kerkib kohe probleem, mida teha oma vana nutiseadmega. Kas rõõmutuhinas lihtsalt unustada ja jätta sahtlipõhja tolmu koguma või leida sellele mingi asjalikum rakendus? Nüüdisaegseid taaskasutustrende järgides oleks kuritegu töötav tehnikavidin minema visata või tarbetuna vedelema jätta. Allpool pakume välja mõned kasutusviisid, mis teid ustavalt teeninud tehnikavidinal väärikalt vananeda lasevad.

 

Kingi ära

 

Mis tundub vanaraud sulle, võib olla väga vinge kellegi teise jaoks. Eriti näiteks vanavanematele, kes nagunii ei vaja tehnika viimast sõna, vaid kellele sobiks ka väärikalt aeglane tehnikavidin. Ühtlasi saad olla neile teejuhiks digitaalsesse maailma ning muuta nende eluõhtut sisukamaks.

 

Äratuskell

 

Et nutisõltuvuse vältimiseks on targem oma nutifon ööseks välja lülitada või teise tuppa laadima jätta, siis võib öökapil äratuskellana kasutada oma vana nutitelefoni, kus internet jms on välja lülitatud.

 

Meediamängija

 

Sõltuvalt vana telefoni mälumahust või mälukaardivõimalusest võib sinna laadida tuhandeid muusikapalu ning kasutada seda meediamängijana, olgu siis sportides või tööd tehes. Nii säilib paremini sinu põhitelefoni aku, samuti võid seda südamerahuga kasutada ekstreemsemates olukordades, kus uut telefoni kerge südamega välja võtta ei raatsi.

 

Turvakaamera

 

Turvatunnet pole kunagi liiga palju ning vana nutitelefon võib selle suurendamisel suureks abiks olla. Kõik moodsad nutitelefonid on varustatud kaameraga ning nii App Store’is kui ka Google Play rakendustepoes on saadaval mitmeid rakendusi, mis lubavad muuta vana kõnetoru funktsionaalseks veebikaameraks, mille võid paigaldada endale vajalikku kohta nagu maakodu, garaaž või mistahes muu koht, mis on varustatud wifi ja elektriga.

 

Fotoaparaat

 

Arvestades seda, kui korralikud on tänapäevased telefonikaamerad, võib oma vana telefoni anda spetsiaalselt pildistamiseks nii lastele kui ka vanematele sugulastele, kes ei soovi kasutada nutitelefoni täisfunktsionaalsust. Et nutiseadmega pildistamine ei maksa praktiliselt midagi, siis võib see võimalus avada sinu laste loomingulisuse või avastab su vana sugulane veel väärikas eas uue hobi.

 

Hädaabitelefon

 

See võib olla küll kõige ebaproduktiivsem saatus telefonile, kuid mingil hetkel võib see osutuda sõna otseses mõttes elupäästjaks. Seda mõistagi juhul, kui telefon on komplektis laadija ja SIM-kaardi/kõnekaardiga. Komplekt võiks olla kas kodus või näiteks autos, kus see hädaolukorras käepärast on.

 

Müü maha

 

Kui sinu vanaks telefoniks on iPhone, siis võid olla üllatunud sellest, kui hästi see on ajas oma  väärtuse säilitanud. Erinevaid ostukeskkondi on internetis jalaga segada, küll aga pead jälgima, et enne müüki oma telefoni enda andmetest tühjendad.

Android-telefonidega on veidi keerulisem, korralikku raha saab vaid aasta või paari vanuste mudelite eest, vanemate mudelite puhul tasub hoolikalt järele mõelda, kas poleks teda siiski parem koduses majapidamises kasutada.

 

Need on vaid mõned mõtted, kuidas aidata nutitelefonil väärikalt vananeda. Juhul kui sul on veel mõni idee, kuidas vanale telefonile uus elu anda, siis võid seda lahkesti kommentaarides teistega jagada.

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."