6 trikki, kuidas Instagramis edukam olla

#instagram #Nipid
2 min lugemine

Sotsiaalvõrgustikes edu saavutamine on ahvatlev, kuid enamikule kasutajatest tuleb see kätte mitte kuigi kergelt. Asjatundjad on leidnud selle raske, kuid magusa teekonna kergendamiseks erinevaid võtteid. Kui aga järgida selles artiklis toodud näpunäiteid, siis peaks progress olema märgatav.

 

  • Vali enda jaoks sobiv teema

Kui oma sugulaste ja sõprade käest saab laike ka Instas oma puhkusepilte jagades, siis laiema publiku kaasamiseks tuleb valida mingi teema, mis paljudele huvi pakuks. Olgu selleks siis näiteks kasvõi toidupildid. Ainult, et seda teemat pead sa hästi valdama, st pildid peavad olema ilusad ja huvipakkuvad. See on teel internetikuulsuse juurde ilmselt kõige keerulisem ning raskem.

  • Koosta endale väljapaistev tutvustus (bio)

Järgijad märkavad sinu enesetutvustust ja profiilipilti. Vali hoolikalt, et need oleksid ilusad, kuid eristuvad. Inimesed järgivad hea meelega huvitavaid ja originaalseid inimesi.

  • Kasuta õigeid #hashtag’e

Hashtagid aitavad inimestel sinu postitusi üles leida. Neid kasutades jõuavad sinu postitused vähemalt kolm korda laiema sihtgrupini. Oluline on aga kasutada oma teemaga haakuvaid hashtag’e.

  • Suhtle järgijatega

Järgijatega suhtlemine loob fännidega isikliku suhte. Suhtlemiseks võib kasutada kõiki kanaleid, alates sõnumitest kuni kommentaarideni. Igasugune suhtlemine tõstab sinu instakonto aktiivsust.

  • Postita järjepidevalt

Püüa postitada igapäevaselt ja soovitavalt ka samal ajal. Kõige parem on postitada umbes kella kolmest kella üheksani, kui inimesed on oma nö põhitegevuselt vaikselt tagasi tõmbumas ning tõmbavad sotsiaalvõrgustikes hinge.

  • Tee koostööd suunamudijatega

Ehkki suunamudijad tunduvad olevat kõrgel ja kaugel on nad täpselt samasugused inimesed nagu sina ning suhtlevad meelsasti, eriti veel kui teie teemad kattuvad. Nii võib sinu järgijaskond laieneda tema järgijatega ja vastupidi. Oma jõudusid ühendades on teil topeltlõbus ja ka loomingut on kahekordselt.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."