5 vihjet tutvusmisrakenduste kasutajatele

#nutirakendused

Kaasaegse kiire elutempo juures pole tutvumisrakenduste nagu näiteks Tinder menu mitte midagi üllatavat. Need avardavad märgatavalt võimaliku partneri valikut ning muudavad kergemaks ka tutvumise algfaasi. Allpool leiab potentsiaalne partneriotsija omakorda mõned nipid, mis aitavad oma otsinguid efektiivsemaks muuta ja tulevasi pettumisi ära hoida.

 

Vali endast isikupärane pilt

 

Paljud tutvumisrakendused ja tutvuseid vahendavad veebilehed püüavad kasutajat veenda, et kõige olulisem on see, mida inimene seal enda kohta kirjutab. Ühest küljest on see tõsi, kuid teatavasti räägib üks pilt rohkem, kui tuhat sõna. Esimese asjana reageeritakse ikkagi sinu pildi peale. Ükskõik kui sõnaosav sa ka ei ole – selle, kas sinu profiili vaadatakse sõltub ikkagi sellest pisikesest pildist profiili ülemises osas. Hoolikalt poseeritud paraadfoto asemel püüa sinna leida midagi emotsionaalset, mis sinu olemust kõige paremini iseloomustaks.

 

Guugelda oma vestluspartneri andmeid

 

Kui rakenduses on jutuots lahti tehtud ja omavahel tutvutud, siis tasub esimese asjana teha kiire otsing internetis, mis tegelasega tegu on. Ehkki paljude jaoks meie seast on see elementaarne, siis üllatavalt palju inimesi jätavad selle puhtast ignorantsusest tegemata. Potentsiaalne partner ei peagi olema kirvemõrvar, tegelikult täiendab netist saadud info seda pilti, mida inimene ise endast jagab. Ühtlasi võite leida täiendavaid fotosid oma vestluskaaslasest.

 

Ole kannatlik ja realistlik

 

Kui oled oma ankeedi näol nö õnge sisse visanud, siis tasub olla kannatlik. Eriti tasub seda olla meestel, keda on miskipärast tutvusi otsimas rohkem kui naisi. Kui kiiret reaktsiooni ei tule, siis ei tasu veel masendusse laskuda. Tutvuge oma saatusekaaslaste ankeetidega, vaadake, kuidas nemad kontakte otsivad, millist sõnastust või pilte kasutavad. Täienda, muuda ja paranda ka enda profiili. Juhul, kui muutud kannatamatuks ning seda ka sinu profiilil näha on, siis võib tulemus olla vastupidine ja sa peletad võimalikud kontaktid juba varakult eemale.

 

Ehita tasapisi usaldust

 

Tutvumisrakenduses sõlmitud tutvuse arenedes on järgmiseks sammuks… tutvumisrakendusest lahkumine ja vestluse viimine mõnele teisele kanalile nagu näiteks Facebook Messenger. Facebookis sõpradeks saamine annab partnerist ka parema ja täpsema pildi, millega ta tegeleb, kellega suhtleb jms ilma esmase füüsilise kontaktita.

 

Usalda oma kõhutunnet

 

See viimane nõuanne ei kuulu küll digimaailma, kuid on ometi asjakohane. Võid küll järgida kõiki nõuandeid, nippe ja trikke, kuidas tutvumisrakendusi kasutada või internetis uusi suhteid luua, kuid kõige selle juures tasub alati kuulata oma sisehäält, mis tavaliselt ei valeta, vaid suudab alateadvuse abiga langetada õige tegutsemisskeemi.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid