Alati ei peagi arvuti taga pingsalt tööd tegema, see riistapuu võib osutuda nii meelelahutajaks kui kasulikuks abimeheks kodus. Foto: Unspalsh

Vahelduseks äpimaaniale teen juttu veebilehtedest. Jah, kõlab juba vanamoodsalt, kuid need pole veel kuhugi kadunud.

Nii üllatav, kui see ka pole, kasutavad paljud meist monitori, klaviatuuri ja hiirt – kogu seda vana kooli klassikalist arvutikomplekti. Veel kiiremini tehnikast muutub sisu ehk internet.

Me harjume kasutama mingeid lehti, mis juba varsti on eilne päev ja mõne aja pärast me enam eriti ei mäletagi, kuidas neid kasutasime. Samuti tuleb kogu aeg juurde innovaatilisi lahendusi selleks, et jälle kogu pilt tagurpidi pöörata. Siin mõned näited potentsiaalsetest suurtest uutest veebilehtedest.

listenwiki

Kuula Wikipediat

Kes on varem arvanud, et entsüklopeediat saab ka kuulata? Mina mitte. Küll aga on olemas ilus lahendus: klassikaline muusika mängib ja üle ekraani tekib justkui seebimulle erinevatest Wikipedia sissekannetest, mida parasjagu tehakse.

Iga kord, kui muutus toimub, käib väike kõll. Klõpsates mullile, kus on sissekande pealkiri, avaneb see artiklina.

Jah, internet võib olla ka väga kaunis ja see leht toob kindlasti sobivat detsembrialguse hardust meile südamesse.

rmtkogu_reaalajas

Raamatukogud reaalajas

Põhimõttelt sarnane eelmise lehega – siin näeb Eesti raamatukogude laenutusi reaalajas.

Tegu on live-kaardiga, kust avaneb pilt sellele, mida eestlased loevad.

Raamatukogude lahtiolekuaegadel võetakse pidevalt midagi koju kaasa ja kaardivaatamine on põnev ning veidi isegi hüpnotiseeriv.

mixtape.moe

moe

Paljudel meist on konto mõnes pilvesüsteemis, olgu selleks Dropbox, Google Drive, iCloud, RapidShare või mõni muu. Vahel on aga vaja lihtsalt jagada faili kiiresti ja ajutiselt. Mixtape.moe just seda teebki.

Lohista soovitud fail aknasse ja võta vastu jagatav link. Sobivad põhimõtteliselt kõik failitüübid, mis ei ületa 100 MB.

pixlr

Pixlr

Tegu pole väga uue asjaga, kuid siiski päevakohasega. Pixlr teeb kõike seda, mida Photoshop, kuid täiesti tasuta ja otse veebibrauseris. Toimib hästi ka erinevatel mobiilsetel platvormidel.

supercook

SuperCook

Tunnistan ausalt, et jätsin enda jaoks kõige väärtuslikuma lehe viimaseks. Vähe ei ole neid õhtuid, kui kõht on läinud tühjaks, kuid poed on juba kinni või pole viitsimist sinna lihtsalt minna ning kodus on vaid mõned toiduained.

Supercooki sisestad toiduained, mis juba kodus olemas ning saad tagasi valiku retsepte, mis kasutab kas neid kõiki või mõnda koostisainet.

Kes inglise keelt hästi ei valda, saab Google Chrome`i brauserit kasutades vajutada lehele parema hiirekliki ja tõlkida selle Google Translate`i abiga eesti keelde.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid