5 trikki, kuidas välismaal mobiilselt ja nutikalt äriasju korraldada

#äri #digitaalne äri #rändlus #roaming

Sellega, et internet on meiega nutiseadmes kõikjal kaasas, oleme juba harjunud, kuid mobiilse interneti leebemad tingimused on mõjutanud ka äriasjade korraldamist neile inimestele, kes peavad töö tõttu palju ka teistes lähiriikides koosolekutel ja kohtumistel käima – ikka on vaja saata mõni kiireloomuline fail, kontrollida meili ning suhelda ka kodustega.

7 soovitust, kuidas välismaal olles mobiilsest internetist kasu lõigata:

 1. Kaardirakenduse kasutamiseks, et otsida hotelli, partnerettevõtte asukohta, sadamat, raudteejaama.
 2. Tripadvisori kasutamiseks, et leida vaatamisväärsusi, restorane, hotelle.
 3. Booking-rakenduste kasutamiseks, et broneerida endale järgmisesse sihtkohta sobiv hotell või rendiauto.
 4. Waze’i kasutamiseks, kui rendiautol pole GPS-i.
 5. Muusika kuulamiseks, kasutades Spotifyd.
 6. Reisimuljete postitamiseks, piltide jagamiseks kolleegide ja perega.
 7. Töömeilide lugemiseks ja operatiivseks vastamiseks. Tööreisidel tekib alati selliseid ootehetki, mida saab rakendada kasulikult.

Enam ei pea Euroopa Liidus reisides internetti oma telefonis välja lülitama. Mobiilse elu paketiga võib lähiriikides nagu Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Taanis ja Norras kasutada internetti aga sootuks lisatasuta. Valides Mobiilse elu grupi andmemahuks 12 GB, 24 GB või 48 GB, on sul võimalus iga kuu sellest mahust vastavalt 100 MB, 200 MB või 300 MB internetti kasutada ka teistes Euroopa Liidu riikides.

Tänapäeval ei ole enam vahet, kas töötad kontoris, kodus või hoopis välismaal, selgitab sotsiaalmeedia agentuuri Goal loovjuht Marko Saue Digitargale. “Telia Mobiilse elu kliendina ei pea ma muret tundma suurte arvete osas, sest Telia kliendina räägi Baltimaades ja Skandinaavias sama hinnaga mis Eestis. Lisaks on ka sõnumid ning mobiilne andmeside täpselt sama hinnaga.”

Marko Saue selgitab, miks on tänu koduse operaatori uutele tingimustele võimalik nüüd korraldada kõiki äriasju mugavalt ka välismaal lähetuses viibides.

 • Hind. Kohalik interneti hind on üldjuhul kallis, samas aga saab Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Taanis ja Norras korraldada kõiki äriasju nutiseadme abil nii, nagu istuksid oma tavapärases kontoris. Samuti ei pea mööda kohvipoode või restorane wifi-võrke taga otsima.
 • Kättesaadavus. “Ära jää lootma wifi võrkude peale,” ütleb Marko Saue. “Neid ei pruugi igal pool ollagi. Paljud võrgud on parooliga kaitstud või väga halva levivusega või siis ebaturvalised,” räägib ta oma kogemustest, olles tihti ärireisil piiri taga jäänud wifi-võrkudega hätta. “Kindel, turvaline ja kiire mobiilne internet mu telefonis on lihtsalt nii palju mugavam.”s7_retina
 • Kõned. “Äri ajades tekib situatsioone, kus pead helistama koduriiki Eestisse, sest kolleegidel on abi või nõu vaja. Mobiilse elu paketiga ei teki mingit hinnavahet. Räägid saama hinnaga mis Eestis ja kõik saab ilma lisapingeteta korraldatud,” õpetab Saue.
 • Mugavus. Enam pole vahet, kas töötad Eestis või kuskil mujal. Kuna interneti kasutamine ja suhtlemine on üks osa tänapäeva ärikliendi tööst, kas või lennujaamas Uberit tellides, tee peal käigult pangaülekandeid korraldades, aga vahel kuulan ka ajaviiteks Spotifyd, suhtlen Skype´i või Facebook Chati vahendusel perega,” selgitab Saue, miks talle Mobiilse elu pakett meeldib. “Teen seda tööreisil olles täpselt niisamuti nagu Eestiski viibides. Mõnetunnise ärireisi käigus ei pruugi teised arugi saada, et ma Eestist ära käisin.”
 • Arved. Järgmise kuu alguses ei pea muretsema üleliia suurte telefoniarvete pärast, kuna Mobiilse elu kliendina on teenuse kasutamise hind Baltimaadesse või Skandinaaviasse reisides täpselt sama mis Eestiski.
ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leids üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid