5 tõeliselt head kodumaist rakendust

#äpp #kasulikud rakendused
3 min lugemine

Rakendused ehk äpid on nutitelefonide lahutamatuks osaks. Võiks isegi öelda, et just tänu rakendustele on nutitelefonid nii võimalusterohked ja universaalsed, nagu nad on, ehk teisisõnu, nutikad. Erinevaid äppe on muidugi loodud miljoneid ning mõned neist on kasulikumad, samas kui teised aitavad lihtsalt aega surnuks lüüa või meelt lahutada.

 

Järgnevalt aga viis kodumaist rakendust, mis märkamatult igapäevaelu ja toimetusi tõepoolest lihtsamaks muudavad. Enamik neist eeldab küll ühe või teise ettevõtte kliendiks olemist, kuid see ei muuda rakendusi halvemaks. Kõik need on saadaval nii Androidile kui ka iOS-ile.

 

Eesti Energia

 

Elektrit kasutame me iga päev kõik. Need tarbijad aga, kes on Eesti Energia kliendid, saavad oma nutiseadmes kasutada Eesti Energia äppi. Rakenduse abil on võimalik saada ülevaade oma elektritarbimisest, seda eelnevate perioodidega võrrelda ning uurida ka hetkel kehtivat elektrihinda. Nii saab energiamahukad toimetused ajastada selleks ajaks, kui elekter on odavam. Lisaks võimaldab rakendus ülevaadet ka oma lepingust, aga ka elektriarvete vaatamist ja otse äpis tasumist.

 

Pank

 

Nii nagu me ei saa elektrita, ei saa me tänapäeval ka pankadeta. See tähendab, et ka pangad on kolinud meie nutiseadmetesse ja pakuvad rakenduse abil võimalust igapäevasteks pangatoiminguteks. Teisisõnu on kõigil suurematel pankadel tänaseks päevaks oma äpp, mille abil saab vaadata kontojääki ja teha ülekandeid. Kõige lihtsam on raha saata sama panga kliendile, kes samuti rakendust kasutab ning on ka sinu telefoni kontaktide hulgas. Sellisel juhul tuleb vaid valida kontakt ning summa ja ülekanne ongi tehtud. Muudel juhtudel tuleb läheneda traditsioonilisemalt ehk sisestada saaja nimi, konto number, summa jms andmed. Lisavõimlausena saab rakendusest ülevaate oma pangakaartidest, kiire ligipääsu valuutakurssidele ja investeeringutele ning info lähimate automaatide ja kontorite kohta.

 

Minu Telia

 

Sarnaselt Eesti Energiaga on ka Telia loonud oma klientidele teenuste haldamiseks vahva rakenduse. Nii saab Minu Telia äpist ülevaate oma lepingutest, pakettidest ja kasutatavatest teenustest. Mobiilinumbrite kaupa kuvatakse näiteks tarbitud interneti mahtu, aga ka saadetud sõnumite ja kõneletud minutite infot. Vaadata ja võrrelda saab kuude kaupa nii arveid kui ka kasutatud interneti mahtu. Loomulikult saab arveid ka otse äpist tasuda. Huvitavate lisavõimalustena võiks veel mainida mobiiltelefonide positsioneerimist ja esindusse aja broneerimise võimalust.

 

Smart-ID

 

Smart-ID ei tee iseenesest rakendusena kuigi palju, vaid pakub hoopis võimalust ennast turvaliselt autentida ja näiteks eelnimetatud äppide kasutamiseks on autentimine vältimatult vajalik. Peamine vaev ja tähelepanu kulub Smart-ID puhul vaid algsele seadistamisele ja paroolide loomisele. Seejärel toimib kõik märkamatult ning keskkondadesse sisenemisel tuleb sisestada Smart-ID parool. Seega on Smart-ID väga heaks näiteks äpist, mis on märkamatult muutnud meie igapäevaseid toimetusi, tehes need tunduvalt kiiremaks, mugavamaks ja turvalisemaks.

 

mTasku

 

mTasku on toodud loetelust vast kõige vähem tuntud, kuid see ei vähenda selle rakenduse atraktiivsust. Nimelt võimaldab mTasku toetatud müügipunktides oma ostude eest tasuda nutiseadme abil. See tähendab, et sellistes poodides nagu Selver, Kaubamaja, I.L.U. kauplused jne piisab äpi kasutajatel makse tegemiseks kassas vaid vastava koodi skannimisest või siis NFC kleebise puudutamisest. Taas väga mugav ja iseteeninduse võidukäiku toetav lahendus. Ka siin on kõige aeganõudvam algsete seadistuse tegemine, mille käigus tuleb sisestada oma pangakaardi andmed ning olemasolul ka kliendikaardi info. Peale seda toimib kõik kiirelt ja erilise vaevata. Mugava lisana saab kõiki oma oste ja kviitungeid hiljem vaadata ning suure südamega kasutajatel on võimalus rakenduse abil teha ka annetusi.