5 teistmoodi lisatarvikut mobiiltelefonidele

#lisaseadmed #nutitelefon
4 min lugemine

Nutitelefonid muutuvad üha võimekamaks ja tänu sellele saab nendega teha aina rohkem erinevaid tegevusi, nii et algselt eesmärgiks olnud helistamine on muutunud pigem teisejärguliseks.

 

Kuigi enamik “uusi” funktsioone toimub nutitelefonide puhul tänu ja läbi rakenduste ehk äppide, pakutakse siiski telefonidele ka erinevat lisavarustust. Kõlaritest ja kõrvaklappidest ning erinevatest kaitset pakkuvatest ümbristest-klaasidest oleme kõik kuulnud, kuid leidub ka lisasid, mis pakuvad või lisavad telefonile hoopis uusi kasutusvõimalusi. Järgnevalt toome ära viis näidet sellest kirjust valikust.

 

VR-prillid

 

VR ehk virtuaalne reaalsus saab sisse aina suuremat hoogu ja leiab kasutust üha rohkematel elualadel. Näiteks mängukonsoolide tootjad pakuvad peakomplekte, et mängimisest saadav kogemus uuele tasemel viia. Aju aga saab trikitada ka oma nutiseadme abil.

Kuna VR-kogemuseks on vaja ekraani, mis oleks kvaliteetse pildiga ning reageeriks liikumisele ja tarkvara oskaks pilti vastavalt pea pööramisele juhtida, sobibki selleks tegelikult ka nutiseade. Nii pakub osa tootjaid, nagu näiteks Samsung, ise VR-i tekitamiseks sobivaid peakomplekte. Sellisel juhul on tegemist konkreetsetele mudelitele mõeldud seadmega, kuhu sisse saab telefoni pista ja vastavat äppi kasutades “kogemuse” käivitada. Kasutaja satub justkui kuvatava pildi keskele, mis pea pööramisele kaasa liigub. Aga leidub ka universaalseid ja lausa papist kokku volditavaid komplekte. Tuleb vaid veenduda oma telefoni sobivuses, telefon seadmesse pista, käivitada sobiv äpp ning tegevust jätkub tundideks. Eeldusel muidugi, et kasutaja süda pahaks ei lähe.

 

Täiendavad läätsed

 

Kuigi telefonide kaamerad muutuvad aina paremaks, tuleb tootjatel alati kasutatava optika osas minna kompromissile. Nimelt peab see olema võimalikult universaalne ehk ühelt poolt piisavalt laia nurgaga, teiselt poolt aga mõistliku ulatusega.

 

 

Õnneks saab aga ka ise kasutatava optika osas üsna lihtsalt kaasa rääkida ning erinevaid läätsesid telefoni kaamerale lisada. Nii on võimalik harjumuspärasest hoopis erinevaid pilte saada. Osa lisaläätsi pakub väga laia nurka, teised aga toovad kaugeid objekte lähemale. Levinuim viis nende kinnitamiseks on klõpsuga telefoni külge, nii et kaamera objektiiv saab uue optikaga kaetud – seega lihtne ja kiire. Ostmisel tasuks aga võimalusel toodet proovida, kuna kahjuks on osa sellest tootegrupist paraku halva kvaliteediga.

 

Statiiv

 

Fotolainel jätkates võib veel esile tuua telefonidele mõeldud statiivid. Need on tavaliselt kompaktsete mõõtudega ja seega mugavad kaasas kanda, pakkudes samas telefonile kindlat ja värinavaba haaret, näiteks aegfotode tegemiseks. Statiiv on väga hea abimees ka neile, kes soovivad telefoniga filmida. Youtube’i videote tegemisel on nii väga mugav nutiseade õigesse kohta ja nurga alla paigutada ning keskenduda filmitavale tegevusele, mitte telefoni sättimisele. Statiividest rääkides on variant veel soetada ka spetsiaalne suurtele statiividele mõeldud hoidik ehk statiivikinnitus telefonidele. See kujutab endast hoidjat, mille sisse käib mobiiltelefon ning see hoidja omakorda kinnitub standardse fotoaparaatidel leiduva keerme abil statiivile. Nii saab telefoni fotoaparaadi asemel suure statiivi külge kinnitada ning vajalikud pildid või videod tehtud.

 

Jalgrattahoidik

 

Hoidjate kategooria alla võiks liigitada veel ka jalgratastel kasutatava abilise. See käib lenksule ning võimaldab seal nutikat sõpra turvaliselt sõidu ajal hoida. Nii saab spordilembene või lihtsalt rattasõiduhuviline kasutaja vajadusel telefonist kaarti jälgida või ilma suurema sahmerdamiseta jutud – seda küll soovitavalt klappide abil – kiirelt räägitud või hoopis sobivad muusikapalad valitud. Seejuures tuleb aga alati ümbrust jälgida ning mitte lasta tähelepanul hajuda.

 

Popsocket

 

Huvitav ja viimasel ajal populaarsust võitev lisa on ka telefoni tagumisele küljele kinnituv universaalne hoidja, olgu selle nimeks siis popsocket või mõni analoog.

Kokkuvõtvalt kujutab see endast justkui väikest lahtitõmmatavat kännukest, mis jääb seadet kätte võttes sõrmede vahele ning kindlustab nii palju parema haarde. Telefoni lauale pannes aga toimib popsocket justkui tugijalana ning nii jääb nutiseade veidi viltu ehk nurga alla. Selleks puhuks aga, kui telefon tuleb tasku või kotti panna, käib popsocket kokku ning ei muuda selles olekus aparaati eriti palju paksemaks.