Allikas: Shutterstock

Google Play Store’is on praeguseks üle kolme ja poole miljoni äpi. Muidugi täidavad paljud neist sama ülesannet. Selle asemel, et kõik need läbi proovida, toon välja viis, mis on kindla peale minek ja millest kõigil võiks kasu olla.

 

 

Launcherist sõltub telefonis see, kuidas kõik välja näeb, kuidas on äpid paigutatud, mis juhtub sõrmega vasakule tõmmates ja kuidas läheb tööle taskulamp. Ehk siis see on pesa, kus toimetada telefonis olles. Nova Launcher on end juba aastate jooksul tõestanud kui lihtne, kiire ja armastatud vahend Androidiga telefoni sujuvaks kasutamiseks. Kui telefon jääb aeglaseks, on tihti abi just Nova Launcherist, mis hangunud seadmele uue elu sisse puhub. iPhone’i kasutades on installitud launcher juba kiire ja asjalik.

 

Seda klaviatuuri kasutab üle maailma juba 250 miljonit inimest. Tehisintellektiga varustatud äpp jätab meelde need sõnad, mida oled juba kasutanud ning õpib aimama, mis sõna võiksid soovida trükkida järgmisena. Messengeri vestlused on üle võtnud telefonikõned ja nii kulub abivahend kiiremini sõnade toksimiseks kindlasti ära. Swiftkeyga saab ka sõrmi mööda klaviatuuri tõmmates joonistada. Kõlab imelikult, aga kui seda korra proovida, siis tundub tavapärane ükshaaval tähtedele vajutamine juba kiviaegse trükitehnikana.

 

Evernote sisaldab kõike, mida ühelt märkmiku-äpilt oodata. Salvesta ja toimeta tekstide, piltide, videote, helisalvestiste või kasvõi joonistustega. Evernote on minu peamine ellujäämisvahend infokülluses. Just selle äpiga saab sisse skannida ka tšekke, nii et pole enam vajadust neid rahakoti vahele koguda. Evernote’il on ka lahedad widget’id, millega saab märkmetele mugavalt ligi või lisada uusi mugavalt otse koduaknas, ilma et selleks tuleks äpp eraldi avada.

Kui Evernote tundub liiga kohmakas ning tõesti on vaja koostada vaid poenimekirju ja muud nipet-näpet, siis väga lihtne ja kerge märkmete rakendus on Google Keep, mis on samuti platvormide ülene ehk siis salvestatut saab jagada kõigi seadmete ja opsüsteemide vahel.

 

Vist ei ole enam inimest, kes nutitelefoni kasutab, aga pole Google Mapsiga kokku puutunud. See kaardirakendus kulub ära nii kodus kui ka reisil, ühistranspordiga seigeldes ning välismaal taksojuhile sihtkohta näidates. Viimati kasutasin seda rendiauto leidmiseks sadamapiirkonnast, nii et kui sul seda äppi veel ei ole, siis tasub kindlasti see endale telefoni laadida ja vajadusel uuendada.

Saadaval nii Androidile kui ka iOS-ile.

 

Üks minu lemmikäppe, mis organiseerib kogu vajaliku info- ja uudisvoo ühte kohta kokku. Ajakirjad, blogid, Youtube’i kanalid – kokku üle 40 miljoni võimaluse, millest koostada oma isiklik uudiste- ja meelelahutusportaal. Leiad iOS-ile ja Androidile. Feedly saab mugavalt ühendada sotsiaalmeedia kontodega, kus loetud ja vaadatud sisu jagada.

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.

Kommentaarid