5 soovitust, kuidas muuta töötamist väljaspool kontorit efektiivsemaks

#kaugtöö

Muutunud maailmas on muutunud ka meie töötamisviis. Paljud meist ei taha enam istuda üheksast viieni kontorilaua taga, vaid just siis ja seal, kus endal kõige mugavam on. Õige partneriga saab seda aga lihtsalt saavutada, vältides kõiki ebamugavusi ja arusaamatusi:

 

 Vaata üle oma mobiilse interneti pakett

Eestis on hetkel levinud selline praktika: nutitelefonile võetakse üks mobiilse interneti pakett ning kui mõnele teisele seadmele on samuti internetti vaja, tellitakse sellele omaette pakett. Nutikamad teavad aga, et oma Mobiilse Äri paketis saad mobiilse interneti mahtu jagada kuni viide erinevasse seadmesse: näiteks nutitelefoni, nutikella, tahvel- ja sülearvuti vahel. Selleks tellige nende seadmete jaoks SIM-kaardid.

 

Taga meeskonnale kiire internetiühendus ka väljaspool kontorit

Enne, kui kogu meeskond otsustab sõita mööda Eestit laiali, et suvila terrassidelt kaugtööd teha, pista neile kaasa mobiilse interneti taskuruuter. Nii oled kindel, et kõik töötavad ka oma maakodudest sama muretult kui kontorist. See väike abiline töötab kui hotspot, aga ei kuluta telefoniakut ja kindlustab kvaliteetsema ühenduse.

 

Jälgi, et failid oleks kõigile kättesaadavad

Pole midagi tüütumat kui fail, mis asub kusagil teises arvutis teises linnaotsas ning millele sa ligi ei pääse. Seda saab õnneks vältida: Teliast saad mugava kontoritarkvara Microsoft 365, millega edukalt pilvekontori sisse seada.

 

Kindlusta, et ka ringi rännates püsiks seadmed töökorras

Oled sa nii hoolas, kui tahad, ikkagi on ringi liikudes suurem võimalus, et midagi sinu seadmetega juhtub. Kui sul on aga reisil olles planeeritud ka tööasjadel silma peal hoida, võivad sellised õnnetused eriti suurt kahju tuua. Selle vältimiseks tasub Teliast võtta sobilik seadmekindlustus.

 

Kontrolli oma pakkumist mobiilsele internetile välismaal

Eesti ärikliendid kasutavad välisreisidel üha enam mobiilset internetti. Telia andmetel kasutati Euroopa Liidus 35% ning väljaspool Euroopa Liitu koguni 150% rohkem mobiilset internetti kui eelmisel aastal.

 

Kui kõiki neid soovitusi arvesse võtta, võid kindel olla, et asukoht ei mängi enam sinu jaoks nii suurt rolli. Heaks näiteks on väikeettevõtja Meelis, kes õpetab nii oma Facebooki lehel kui ka oma videosarjas „Meelise ärikool“, kuidas tema oma ettevõtte töötamisviise kaasajastab, ilma et ühendus kordagi katkeks.

 

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.

Kommentaarid