Uute seadmete üks tähtsamaid omadusi heaks toimetamiseks on ajakohane tarkvara. Nutitelefoni ostmisel tuleb kindlasti pilk peale visata ka sellele, mis tarkvara on seadmel olemas, ja võimalusel ka sellele, mis on tulevikus saabumas just sellele nutikale. Toon siinkohal välja viis põhjust, miks tarkvarauuendusi tõsiselt võtta.

Turvalisus

Viimastel päevadel palju uudistest läbi käinud erinevad viirused ja iPhone’i andmete hankimise probleem on üks suuremaid põhjuseid tarkvara uuendamiseks. Tootjad ise kõrvaldavad turvariskid või augud, kust kurjamitel on avanenud võimalus läbi tungida.

Mugavus

Kasutajakogemus sõltub suuresti erinevate toimingute kättesaadavusest ja lihtsusest. Mugavuse eest kantakse hoolt pea iga uuendusega.

Kiirus

Suur osa uuendustest muudavad sinu nutika märkimisväärselt kiiremaks. Võib loomulikult esineda ka erandeid.

Aku vastupidavus

Nutiseadmete suurim vastane on voolutarve. Tarkvara on see, mis suudab seadme jõudu jaotada vastavalt vajadusele ja hoida voolukasutuse võimalikult optimaalsena. Täiendusi viiakse sisse pidevalt, seega tuleks ka seadme tarkvara hoida võimalikult ajakohane.

Rakendused

Kõikidel rakendustel on paika pandud minimaalne tarkvara nõue, millega seade töötab. Võib juhtuda, et vana tarkvaraga ei ole võimalik kasutada enda jaoks vajalikke äppe.

ehk Digitark Taunz räägib, et kogu pere hüüab teda Taunziks. "Näen igapäevaselt, kuidas inimesed ei julge uute tehnoloogiatega kaasa minna, sest see kõik on võõras või tundub keeruline. Pürgin selle poole, et kõik, kes soovivad, saaksid uuendustega kaasa minna," pajatab Taunz. "Minagi olin tehnikale võõras, kuni avanes võimalus Eesti Telekomiga liituda ja avastasin, et digitaalne maailm pakub mugavust ja mulle tundub see maailm väga kasulik." Praegu ei suudaks ta ette kujutada elu ilma Google'i otsingumootori või nutikellata, mis talle aegsasti meelde tuleb, kui midagi on vaja teha. "Seega annangi endast parima, et iga inimene saaks ka "inimkeeli" aru, kuidas miski rakendus või teenus tegelikult toimib ja elu lihtsamaks teeb."

Kommentaarid