See pole rõõmusõnum konsooliomanikele, kuid mobiilimängud moodustavad suurema osa videomängude turust. Eelmisel aastal teenisid peaaegu poole kogu videomängude kasumisest just mobiilidele ja tahvelarvutitele mõeldud.

 

Kui varasemalt olid nutitelefonide mängud eraldiseisvad arvuti omadest, siis peale Fortnite’i tulekut on eraldusjooned hakanud lahustuma. Ka siin väljatoodud mängudest mitmed on saadaval konsoolile ja arvutile, kuid osad on jällegi ainult nutitelefonile. Võimalus mängida kõikjal, on see, mis annab telefonimängudele kätte trumbid.

 

Alto’s Odyssey

 

 

Kui sulle meeldis Alto’s Adventure, siis Alto’s Odyssey’d sa lausa armastad. Järg lumelauduri lõputule laskumisele on stiilne ja tõenäoliselt rasket sõltuvust tekitav. Seekord on tegelaseks liivalaudur, kes seikleb läbi lõputute liivadüünide. Nii nagu originaalversioonis, on ka selles eesmärk sõita nii kaua, kui võimalik, vältides kokkupõrkeid teravate kividega. Võttes vastu väljakutsed ning kogudes kokku punktid, visates saltosid ja libistades jumalakartmatuid slaide, möödub põnevusega täidetud aeg. Odyssey on toonud sellesse mängu uue triki – wall ride’i ehk seinalsõitmise, mis on lisaks trikile ka võimalus pääseda kõrgematele tasanditele.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

 

The Banner Saga

 

 

The Banner Saga, mäng, mis on nii iPhone’il kui Androidil sama hea, kui PC peal. See taktikaline RPG kaasab inimesed, hiiglased ja kentaurid, kes moodustades hõime, on eriomaste oskuste, võimete ja ründamisstiilidega. Tegu on küllaltki raske mänguga, milles edenemine eeldab kuulikindlat plaani. Põnev helitaust, ilus visuaal ja häälega tegelased iseoloomustavad seda mängu, kus pead tegema raskeid otsuseid, et viia karavan koos sõdalastega üle põhjamaise maastiku ja üritama ellu jääda apokalüpsises. See mäng on üks neist, kus esikohal on teekond, mitte sihtkoht.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

 

Fortnite Battle Royale

 

 

Fortnite pole mitte ainult mäng, vaid kultuuriline fenomen, süüdi uue tulistamismängu žanri loomises, mida mängivad miljonid telefonis, PC peal ja mängukonsoolidel. Idee on lihtne: ellu jääda. Fortnite’i mängima hakkamine on lihtne, sest see on tasuta ja lisaks kõik mobiilimängurid mängivad seda nagunii. Maandu langevarjuga väljale, haara varustus, relvad ja laskemoon. Soovi korral jõuad ehitada mõningased kaitsemehhanismid ja seejärel jääb üle lõpuni vastu pidada. Kõlab lihtsalt aga seda parimad mängud ongi.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

 

Life is Strange

 

 

Dontnod’i märgiline seiklusmäng on juba ilmunud suurematel konsoolidel ja PC peal ning on nüüd saadaval nii Androidile kui ka iOS-seadmetele. Mäng võib tunduda graafika poolest mitte kõige realistlikum, kuid see pole kunagi ka selle mängu eesmärk olnud. See on ennekõike lugu sõprusest ja oma koha leidmisest siin taeva all. Ekraanil sõrmedega liikumine on veidi harjumatu, kuid mängitav. Life is Strange on seeria, mis eeldab mängimist algusest lõpuni, läbides loo oma käänakutega. Kui mängu juhtimine ekraanil siiski liiga ärritavaks muutub, on see paeluv lugu endiselt saadaval teistel seadmetel.

Saadaval Andoidile ja iOS-le.

 

Monument Valley

 

 

Siin väärivad oma kohta nii Monument Valley esimene ja teine osa. Nendel olemuselt lihtsatel mõistatusmängudel on väga omapärane ja üllatav kunstiline stiil, mis on kohati huvitavamgi, kui mõistatus ise. Siiski toimivad need heas koostöös. Visuaalne pool on mänguga tihedalt seotud, põimides need üheks tervikuks. Monument Valley pakub võimaluse pöörata geomeetriliste kujundite detaile, mis esmapilgul tunduvad võimatud. Peidetud lahendused on fantaasiaküllased, muutudes mängu edenedes üha keerukamaks. Mäng jutustab ilma dialoogita ka lugu, mida saadab rahustav muusika, kirjutab Engadget. Tegelikult on seda mängu sõnadega raske kirjeldada, seda peab ise proovima. Muusika, kunstiline pool ja mängu mehaanika loovad unikaalse maailma, mis ei meenuta mitte ühtegi teist varasemat. See on originaal, mitte koopia.

Saadaval Andoidile ja iOS-le.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid