Kuigi internet ajab fotodest juba ammu üle ääre, siis on pilt endiselt hea viis, et midagi öelda – inimsilm lihtsalt haarab kujutise enne, kui näiteks teksti. Seega, on vaja hästi tehtud fotosid, sest konkurents on halastamatu.

 

Sotsiaalmeedia ajastul, kus Instagram on pilte täis, tuleb silma paistmiseks tihti pilte tuunida, võtta välja rohkem värve või vastupidi, neid maha tõmmata, et oluline osa pildist välja tuua. Õige tonaalsus võib fotole anda just selle õige meeleolu, mis vaatajates tekitab seletamatu soovi sealsamas viibida (ja laikida).

Niisiis, pole vahet, kas turundamist vajab enda küpsetatud leib, müümist auto või on lihtsalt soov parimaid reisipilte enne jagamist töödelda – selgitasime välja parimad fototöötlusäpid, mis on hädavajalikud, et fotodega internetis veenvalt manööverdada.

 

Snapseed – põhjalik fototöötlus mobiilis

 

Google’i Snapseed peidab endas laialdaselt võimalusi ja intuitiivset kasutamiskogemust. Ootuspäraselt on sellel fototöötlusäpil valik filtreid, kuid erinevalt teistest, saab neid filtreid ise muuta ja teha täiesti enda omad.

 

 

Muidugi on olemas kõik klassikalised vahendid nagu kroppimine, pildi sirgeks keeramine, tekstilisamise võimalus jne.

Mainimata ei saa jätta ka muljetavaldavat maskimist, võimalust mängida taust fookusest välja ning esiplaan teravamaks. Lisaks salvestub kogu tuunimisajalugu, mille abil saab minna ükskõik millisesse foto varasemasse versiooni.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

 

VSCO – klassikaliselt mõjuvad filtrid

 

Nagu Instagram nii on ka VSCO kombinatsioon kaamerast, tuunimisest ja online-kommuunist, kus pilte jagada ja teiste omasid avastada. Kuid VSCO teevad eriliseks esmaklassilised filtrid.

 

 

VSCO filtrid pole ülepingutatud nagu Instagramil, vaid täpsed, delikaatsed, maitsekad, luues mulje nagu oleks kasutatud analoogkaamerat. Pehmed ja õrnad filtrid mitte ennekõike ei pööra fotot pahupidi, vaid pigem lisavad stiilsust, muudavad vähe, aga annavad palju.

Olemas on ka kõik standardsed fototöötlusvahendid ava muutmisest kuni vinjeti lisamiseni.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

 

Prisma Photo Editor – tee oma fotodest maalid ja joonistuse

 

Mõned aastad tagasi lõi Prisma pahviks oma võimeka mootoriga, mis tegi tavalistest selfie’dest ägedad maalid. Tulemused olid mitmekesised ja esimest korda taoliste äppide ajaloos heas mõttes kunstilised.

 

 

Prisma on siiani erand, mis pole ajale jalgu jäänud. Kõik ei oska Picasso tasemel maalida, kuid selle äpiga võib luua tulemuse, mis jätab mulje nagu oleks see meistri käe all valminud.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

 

Adobe Photoshop Express – kõigeks, mis fototöötlust puudutab

 

Adobe Photoshop Express on võtnud Photoshop’i parimad tööriistad ja paigutanud need mobiili. Kuigi võimalusterohke, on seda väiksel mobiiliekraanil lihtne kasutada. Fotosid saab tuunimiseks võtta lisaks telefoni galeriist ka Adobe Creative Cloud’i kontolt ning seejärel neid töötlema asuda.

 

 

Olemas on kõik vahendid, mida võib oodata – punaste silmade eemaldamine, heledus-tumedus, kontrast, satureerimine, filtrid, kadreerimine jne. Filtrite pool muuseas on asjalik, lahendades paljusid tüüpmuresid nagu näiteks vale valgustemperatuur ja ava.

Äpi kasutamiseks tuleb kõigepealt luua Adobe ID konto.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

 

Foodie – teeb toidupildid eriti isuäratavaks

 

Kõik on süüdi. Süüdi selles, et on mingil hetkel oma elus pildistanud toitu. Foodie’le selline tegevus meeldib ja isegi aitab sul teha seda toidupildi asja hoopis uuel tasemel.

 

 

Sisuliselt on tuunimine sarnane Instagramile, selle erinevusega, et 30 filtrit on loodud pidades toitu silmas. Lisaks aitab Foodie leida ülevalt alla tehtud fotodele täpset õiget nurka ja toob välja värvid. Ehk siis: kui sa plaanid teha toidust pilte, siis on sul vaja seda fototöötlus-äppi.

Saadaval Androidile ja iOS-le.

 

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.