Allikas: Shutterstock.com

Androidi mängudepoes on ligi kolm miljonit äppi, Apple’i omas vaid natuke vähem. Kuidas leida nende seast need, millest on päriselt ka kasu? Valisin välja viis äppi, mida ise iga päev kasutan ja millel on väärtus olenemata aastaajast.

Amazon Kindle

Amazon, kes nüüd tegeleb ka palju muuga, on endiselt e-raamatute valitseja. Kui sul on Kindle’i e-luger, siis see äpp sünkroniseerib lugemisel olevad raamatud ka telefoni ja miks mitte ka tahvelarvutiga. Nii on järjehoidja kõigis seadmetes alati õige koha peal. Kui Kindle’it ei kasuta, siis on Play Store’is saadaval veel Moon+ Reader ja Aldiko, mis avavad seadmes olevaid e-raamatuid. Amazon Kindle’i äppi leiad iOS-le ja Androidile. iOS-le on juba eelinstallitud iBooks, mis sobib samuti e-raamatute lugemiseks.

 

Any.do

Ükskõik, kas töötame ühe projekti kallal või on mitu rauda tules, kipume ikka ja jälle unustama olulisi detaile. Any.do sünkroniseerib ennast kõigi seadmete, ka desktop’i-versiooni vahel. Nii on tegemist vajavad ülesanded igal pool olemas ja need ei lähe meelest. Kui siia lisada veel laialdased listide ja ülesannete jagamisvõimalused sõprade, kolleegide ja pereliikmetega, siis saame tugeva terviku, mis lihtsalt toimib. Ja seda tasuta.

Allikas: ekraanitõmmis
Allikas: ekraanitõmmis

 

Duolingo

Duolingo on jätkuvalt üks paremaid saadavalolevaid keeleäppe. Arusaadav disain, lihtne kasutada, tark õpetamisviis – kõik see, mida teistel ei ole. Aeg-ajalt kuuleb kriitikat, et on ka paremaid mooduseid keeleõppeks, kuid kõik teised online-programmid ja äpid on osutunud kas liiga keerulisteks või juhmideks, üritades juba selgeks saanud sõna ikka ja jälle uuesti õpetada. Duolingo saab väga hästi aru, mida tasub taas välja tuua ja mis on kinnistunud. Nii head dünaamikat teistel veel pole. Keeleõpe nõuab niigi kannatlikkust ja kui äpp mõttetult takistama hakkab, on käegalöömine kerge tulema. Tundub, et ka äpimaailmas kehtib seaduspära, et õpetaja peab olema õpilasest targem, vähemalt oma valdkonnas.

 

Facebook Messenger

Facebooki äpp võtab kõvasti akut ja pole üldse kindel, et selle sotsiaalmeedia platvormi kasutamine inimesele head teeb. Küll aga on seal peaaegu kõik, kellega vaja suhelda, kättesaadavad ja seega on Facebook Messenger hea võimalus hoida suhtluskanal lahti, aga loobuda toidupiltidest ja vaidlemisest päevakajalistel teemadel.

Olemas on veel Messenger Lite (Androidile), mis on kergem versioon, saades hakkama ka nõrga netiühendusega piirkondades. Välja on võetud kõik viimastel aastatel lisandunud võimalused, nagu näiteks My Day, jättes vaid kõige olulisema – listi kontaktidest ja rohelise tulukese, mis näitab, kes on parasjagu online’is. Lisaks koormab see vähem telefoni jõudlust ning on säästlikum andmeside kasutamises.

Allikas: ekraanitõmmis
Allikas: ekraanitõmmis

 

Gboard

Klaviatuuriäppe on Play Store’is kõvasti, kuid parim neist on Google’i enda Gboard, mis annab võimaluse eraldi nupuga otsida maailma suurima otsingumootori abiga kõike ja seda ka kohe sealsamas jagada. Ehk siis enam ei pea pendeldama erinevate äppide vahel, vaid väga palju saab ära teha põhimõtteliselt ainult klaviatuuriga. Teretulnud innovatsioon, mille kasulikkuses ei kahtle keegi. iOS-le ja Androidile.

 

Vaata ka videot.

 

 

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid