5 märki, et sinu iPhone on suremas

#iPhone
2 min lugemine

Tehnikaseadmed surevad mitut moodi. Mõni saab otsekui rabanduse – ühel hetkel töötab ja järgmisel enam mitte. Teised aga annavad oma lähenevast otsast erinevate sümptomitega märku, aga pahatihti vastustutundetud telefoniomanikud lihtsalt ignoreerivad neid märke külma kõhuga. Allpool tutvustame, kuidas oma telefoni lähenevat lõppu ära tunda.

 

Virvendav ekraan

See on üks esimesi ja silmatorkavamaid märke, et telefoniga on lood halvad. Ekraani vilkumisel võib olla mitu erinevat põhjust nagu ekraani vigastus või näiteks lahtine ekraanikaabel telefoni sees. Kui sellele probleemile piisavalt kiiresti tähelepanu ei pöörata, siis ühel päeval virvendab telefon viimast korda.

 

Tontpuudutused

Tontpuudutused on suvalised iseseisvad ekraanireaktsioonid (nt ootamatult avanevad rakendused jms) neid võivad põhjustada ekraanivigastused või seadme sisemised probleemid. Kuumus st kõrge temperatuur võib asja hullemaks teha. Lõppstaadiumis võib ekraan muutuda täiesti tundetuks.

 

Soovimatud restardid

Kui su iPhone ootamatult väljalülitub, siis võib see tähendada kõige erinevamaid probleeme, milledest kõige levinum on halb aku. Akuprobleemi korral telefon tavaliselt muidugi teavitab sellest. Teiste põhjuste seas on veel populaarsemad vigane emaplaat või lahtised ühendused.

 

Telefoni ei saa laadida

Probleem mittelaadiva telefoniga on üsna ajakriitiline, enne kui aku tühjeneb ja pildi tasku paneb. Lihtsamate lahendustena tasub proovida telefonile restarti teha, proovida erinevaid laadija ja laadimiskaabli kombinatsioone või kui telefoni saab juhtmevabalt laadida, siis proovida ka seda.

 

Servast lahtine ekraan

Telefoni raamist väljaturritav ekraan on üsnagi märgatav probleem. Tavaliselt on see märgiks, et telefoniaku elutee on saanud otsa, sest aku on paisunud. Selline patarei on mitut moodi ohtlik ning tuleks võimalikult kiiresti välja vahetada. Sellist paisunud patareid laadida ei tohiks. Mitte mingil juhul ei tohi ekraani raami sisse tagasi suruda, see võib kahjustada ekraani või purustada patarei.

Boonussümptom: must ekraan või hangunud Apple’I logo ekraanil

Võid oma iPhone’iga jumalaga jätta, tõenäoliselt ei suuda seda keegi enam ellu äratada. Heal juhul saab mõni osav meistrimees sellest mingeid varuosi. Sina aga pead endale igal juhul uue telefoni soetama.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."