Iga uue iPhone tulekuga uuendatakse tavapärasest põhjalikumalt ka neis kasutatavat operatsioonisüsteemi. Nagu ikka tutvustatakse uusi mudeleid septembris ja siis peaks avalikuks saama ka iOS13. Samas aga on juba praegu teada nii mõnigi uuendus, mis sügisest alates Apple kasutajate elu mugavamaks muutma hakkab. Seega toome järgnevalt ära 5 uudist, mida uus op. süsteem pakub.

 

Kiirem

 

Ilmselgelt võib oodata, et tarkvara muudetakse kiiremaks. Välja on käidud nii rakenduste kiirem avamine aga ka näotuvastuse optimeerimine. Lisaks pidavat väiksemaks muutuma ka rakendused ise. Kõik see kokku, koos uute telefonidega, mis ise samuti kindla peale vanadest nobedamad on, peaks kasutuskogemuse taaskord uuele tasemele viima.

 

Siri

 

Kuigi mitte Eestis, on Siri ehk Apple digitaalne abiline, tegelikult suureks osaks Apple maailmast ja ökosüsteemist. Võimaldab ju Siri hääle abil teha paljusid erinevaid toiminguid ja juhtida mitmeid lisaseadmeid. Lisaks tavapärasele nutikuse ja käskluste lisamisele, lubatakse seekord muuta ka tema häält. Nimelt peaks see nüüdsest kõlama loomulikumana ja rohkem sarnanema inimkõnele. Kes on Sirit kasutanud, need ilmselt mõistavad ning nõustuvad, et siiani on „tema“ hääl tõesti pisut sünteetiliselt kõlanud.

 

Tume teema

 

Androidis ja väga paljudes rakendustes juba oma koha leidnud tume teema jõuab lõpuks ka Apple telefonidesse. Nii saab soovi korral tumeda taustaga pilti kasutada ka väljaspool konkreetseid rakendusi. Selgelt on see variant mugavam hämarates oludes, kuid lisaks on see tegelikkuses päris lahe ja harjumuspärasest erinev. Boonusena aitab tumedam taust mõnevõrra säästa ka telefonide akut.

 

Kaardid

 

Suure uuenduse peaks saama ka kaardirakendus ehk Maps. See peaks nüüd olema palju-palju täpsem ja suurema detailsusega. Lisaks lisandub uusi funktsionaalsusi nagu näiteks tänavavaade, mida Google juba ammu pakub.

 

Pildid

 

Suure uuenduse saab ka Photos nimeline rakendus. Tarkvara oskab edaspidi pilte paremini organiseerida ja muudab vajaliku leidmise lihtsamaks. Automaatselt luuakse galeriisid ja tõstetakse esile olulisi fotosid. Palju paremaks ja lihtsamaks muutuvad ka piltide redigeerimise võimalused. Nii saab näiteks mängida valguse ja varjudega ning sellest sõltuvalt kaadrit olulisel määral muuta. Samuti lisandub mitmeid muutmise võimalusi ka videote redigeerimise tööriistade hulka.

Loomulikult pakub IOS13 veel palju-palju muud põnevat ning kõike ei jõua siin üles lugeda ja eeldatavasti jääb midagi ka üllatuseks. Kokkuvõttes võib aga öelda, et Apple ei maga ja pingutab endiselt selle nimel, et iOS-i oleks lihtne kasutada ning kogu nende ökosüsteem toimiks kasutajate jaoks kui üks tervik.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid