Kuigi suvel võiks ekraaniaega piirata ja viibida rohkem väljas, siis telefon on ikka taskus ja on äppe, mis on just suvel ringi liikudes või mere ääres ilma nautides vajalikud.

 

Google Maps

Google Maps ei vaja pikemat tutvustamist vist kellelegi ja tegu pole otseselt suveäpiga, kuid võib sellegipoolest väga kasulikuks osutuda. Google Mapsi abiga saad planeerida oma suviseid liikumisi nii, et mitte jääda ummikusse ja vältida remondis olevaid teelõike. Samuti on võimalus avastada kohti, näiteks restorane, kus pole varem käinud. Kaardirakenduse ühistranspordi osa on samuti enamasti adekvaatne, nii kodulinnas kui ka välismaal on selle abiga hea leida üles õige buss koos aegadega, mis viib soovitud kohta.

 

Kindle e-luger

Kui sulle meeldib lugeda, aga ei saa või taha hunnikut raamatuid endaga kaasa vedada, siis tõmba telefoni või tahvelarvutisse Kindle’i äpp ja vali meelepärased raamatud pea lõputust valikust. Kuigi e-raamatuid on parim lugeda spetsiaalsest lugerist, siis telefonirakendus on nii hea, kui see olla saab. Muidugi, kuigi ekraan võib mõnikord peegelduda ja lugemine ei pruugi olla seetõttu kõige mugavam, on telefon alati kaasas ja sellega koos ka vajalik lugemisvara.

 

Yr.no

See, kuidas suveplaanid õnnestuvad, sõltub paraku väga palju ilmast. Õige ilm võib ka lihtsast suvepäevast teha parima ja vastupidi, rikkuda suurejoonelised plaanid. Ilmaga kursis olemiseks on vaja äppi, millega olla pidevalt muutuvatest ilmaoludest sammuke ees. Yr.no on üks parimaid ilmaäppe, mille abil saad detailse ülevaate, mis lähitundidel või päevadel ees võib oodata.

Eesti kohta adekvaatset ilmainfot leiab ka Ilmateenistuse kodulehelt, kus on lisaks muule võimalik vaadata mudelprognoosi ja helistada sünoptikule.

 

Spotify

Suvega käib kaasas muusika ja teatud kindlad playlistid, mis jäävad just käesolevat suve meenutama. Spotify aitab leida need õiged suvelood ja mängib neid seal, kus sa parasjagu oled. Kuigi Spotify on paljudel telefonis juba olemas ja ilmselt ka kasutusel, siis kas sa oled jõudnud lähemalt uurida erinevaid playliste, mis on loodud spetsiaalselt suve jaoks. Lisaks juba loendamatutele valmis playlistidele, saad teha ka enda oma.

 

Sky Guide

Olenemata sellest, kas oled kogenud astronoom või amatöör, Sky Guide õpetab, kuidas märgata planeete, täheparvi ja isegi satelliite. Lihtsalt suuna oma telefon taevasse ja äpp teeb ülejäänu. Augusti pimedad ööd on tulemas, nii et tasub proovida. Muidugi töötab rakendus ka linnas, kus tähti pole küll palju näha, kuid seda huvitavam on näha, millega tegu. Tegu on iOS-le mõeldud rakendusega. Androidi kasutajad saavad kasutada sarnast äppi nimega “Star Walk 2 Free”.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.