Apple iPhone seeria telefonid on väga populaarsed, lihtsasti käsitletavad ja võimekad. Võib öelda, et enamik iPhone kasutajatest on oma seadmega rahul ning kiidavad lihtsat ja loogilist tarkvara, piisavat võimekust ja head kaamerat.

 

Loomulikult muutub tehnilise poole pealt iga uue põlvkonna ilmumisega kõik veelgi paremaks ja telefonid saavad juurde üha uusi oskusi. Samas aga on läbi aja iPhone-del puudunud nii mõnedki Androidi maailmas väga tavalised ja tuntud omadused. Seetõttu võibki päris uus iPhone kasutaja avastada, et mõnda muidu nii tavalist funktsiooni iPhone-l ei olegi.

Olgugi, et Apple-l on alati vabandus varrukast võtta, miks asjad on just nii, toome siinkohal siiski ära 5 omadust või funktsiooni, mis uuel sügisel ilmuval iPhone 13 seerial olemas võiks olla.

 

Alati sees ekraan

 

Alati sees ekraan on funktsioon, mille sisse lülitamisel kuvatakse telefoni ekraanil pidevalt kellaaega, kuupäeva ning lisaks veel teavitusi jmt olulist. Android seadmetel on see kasutuses olnud juba õige mitu aastat ja jõudnud ka suhteliselt odavatele telefonidele. Apple aga pole mingil põhjusel seda oma mudelitele kättesaadavaks teinud. Tehniliselt on see samas juba praegu võimalik, kuna selliseid rakendusi on Apple rakendustepoes täitsa olemas.

 

Teiste seadmete laadimine

 

Juhtmevaba laadimine on tulnud, et jääda. Vastava laadija olemasolu muudab kasutaja elu oluliselt mugavamaks ja mõnusamaks. Selles osas on iPhone iseenesest tasemel, kuid astumata on jäänud järgmine samm. Nimelt oskavad paremad Android telefonid juba õige mitu aastat ka ise laadijana käituda ja juhtmevabalt enda akus olevat voolu teiste seadmetega jagada. Nii saab laadida sõbra telefoni, kõrvaklappe, nutikella ja teisi sarnaseid seadmeid. Miks iPhone sellist oskust saanud pole, jääb mõistatuseks.

 

Mitme rakenduse samaaegne kasutamine

 

Veel üks Android seadmetel päris tavaline funktsioon on ekraanil mitme rakenduse samaaegne kasutamine, ehk ekraani poolitamine või pilt pildis võimekus. See võimaldab korraga avada näiteks postkasti ja internetibrauseri, et ühest teise infot kopeerida, vaadata mingit arvet ning samal ajal kirjutada jne. Mugavam on see loomulikult suuremal ekraanil, kuid Max lisanime kandvad iPhone-d võiks oma 6,7 tollise ekraaniga suure telefoni alla liigituda küll ja nii enda omanikele lisaväärtust pakkuda.

 

Koduekraani kujundamine

 

Koduekraani oma käe järgi sättimine on küll pisut mugavusfunktsoonide alla liigituv oskus, kuid ka siin on iPhone-l paranemisruumi. Apple omanikud ei saa koduekraanile paigaldada erinevaid vidinaid, kiirvalikuid kontaktidega või muud taolist. Rääkimata nende suuruse või välimuse muutmisest. Apple on siin väga kindlalt oma loogika juures ja kasutaja peab sellega lihtsalt leppima, et nii on. Samas kui saaks ka teisiti.

 

USB-C

 

Viimasena võiks ära mainida USB-C liidese. Hetkeseisuga on see standard saanud valdavaks nii telefonidel, kui ka sülearvutitel ja seda põhjusega. Pesa on piisavalt väike, toetatud on suured andmevahetuskiirused ja mööda ühte juhet liigub nii pilt, heli, kui ka elektrivool. Elu oleks oluliselt lihtsam, kui ka Apple võtaks oma seadmetes kasutusele USB-C ning loobuks Lightning standardist.