Saabunud on kuum kevad, kaamos seljatatud ja inimesedki talveunest ärganud. Soovitan mõnda cool´i äppi, millest võiks looduses viibimisel kasu olla.

Kaart

Kui valida ainult üks äpp, mida nutitelefoniga varustatud loodusesõbra mälukaardile paigaldada, siis on see kindlasti kaardirakendus.

Google Maps, mis on juba tõenäoliselt olemas, või Nokia HERE, mis võimaldab terve riigi kaardi varem alla tõmmata. Viimase kasuks räägib toimimine ka netivabades metsatukkades ja seega akusäästlikum kasutus, kuigi ka Google Mapsi rakenduses saab kaardiosi alla laadida ja neid netita vajadusel kasutada.

ÖÖBIMINE

EMHI Weather
EMHI Weather

Vajad ööbimiskohta? RMK lõkkeplatsid ja metsamajad ootavad. RMK-l on spetsiaalne äpp, mis aga minu telefonis jooksis kokku juba enne avanemist. Selgub, et paljudel on selline jama. Info majakeste kohta saab siis hädapärast kätte ka rmk.ee veebiversioonist.

Hea alternatiiv on kasutada ameeriklase ja eestlase ühisest matkakirest sündinud Camp Estonia’t, kus nad kirjeldavad peamiselt RMK erinevate majakeste võlusid. Juures on ka lihtne kaart ning kui tekib vajadus täpsemat marsruuti leida, suunatakse automaatselt Google Mapsi.

LINNUD

Metsad on täis linnulaulu ja megahuvitav on õppida eristama, kes parasjagu häält teeb. Äppi “Eesti linnud” on väga lihtne kasutada, see sisaldab häälenäidiste panka ja võimaldab väliste tunnuste ning asukoha põhjal üpris hõlpsasti linnuliike määrata.

ILM

“EMHI Weather” toob kaardil välja hetketemperatuuri ja võimaldab töölauale paigutada väikese ja hea väljanägemisega vidina, mis kuvab asukohajärgset tuntavat või reaalset temperatuuri.

Kes soovib täpsemaid ja põhjalikumaid prognoose, siis tasuta äppidest teevad töö ära YR ja Yahoo Weather.

NUMBRIFÄNNIDELE

Vana hea Endomondo sobib hästi läbitud distantsi mõõtmiseks, salvestamiseks ja laseb hiljem kaardil täpselt tuvastada, kust matkatee sind läbi viis.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid