1. Üks pakett, mitu seadet

Üldiselt on nii, et mobiilipaketi sisu saab kasutada ainult mobiilis. Mobiilset internetti saab kasutada telefonis ja selle näiteks läptoppi jagamiseks tuleb teha nn wifi hotspot. Telia Mobiilse Äri kliendid saavad oma internetipaketti kasutada samal ajal mitmes seadmes ilma hotspot’ita (juhul kui seade toetab 3G/4G ühendust). See säästab telefoni akut ja ei eelda, et seadmed peavad olema üksteise läheduses.

Oma paketi mahtu saab teistes seadmetes kasutada lisa-SIM-kaardi abil. Lisa-SIM-e saad oma paketiga liita Telia iseteeninduses või esinduses.

Ise kasutan seda näiteks oma töö-läptopis ja tänu sellele ei ole tarvis kunagi wifit otsida ega telefonist hotspot-ühendust aktiveerida. Soovitangi läptoppi/tahvelarvutit valides osta kindlasti selline, millele oleks sisse ehitatud 4G modem. Suvel kasutasin lisa-SIM-kaarti taskuruuteris ja nii sai ühenduse ka nendesse seadmetesse, mis ainult wifit oskasid kasutada. Lisa-SIM-kaarte saab võtta ühe paketi alla kuni neli.

Oma Mobiilse Äri interneti paketti saad lisada kuni 5 erinevat seadet

Oma Mobiilse Äri internetipaketti saad lisada kuni viis erinevat seadet.

Kui kardad, et sülearvuti võib ootamatult kogu paketi mahu ära kasutada, siis on võimalik igale lisa-SIM-ile määrata individuaalne piirang. Näiteks saab seadistada nii, et lisa-SIM saab ära kasutada ainult poole paketis sisalduvast mahust.

 

2. Üks pakett kogu Euroopas

 

Kui lähed konverentsile Stockholmi või ärikohtumisele Oslosse, siis ei ole tarvis mitte midagi juurde tellida ega karta ootamatu kulu pärast. Kõik, mida sisaldab Mobiilne Äri, on täpselt samamoodi kasutatav ka Balti- ja Põhjamaades.

NorthBaltic_5120 (2)

Sama kehtib Mobiilse Äri lisa-SIM-kaardile. Kuna mul endal on lisa-SIM-kaart läptopis, siis Rootsis koolitusel käies ei ole vaja enam wifi parooli küsida ega hotellis aeglase wifi taga oodata. Lisaks sisaldab Mobiilne Äri internetimahtu, mida saab kasutada mujal Euroopa Liidus. Konkreetne EL-i maht sõltub valitud paketist, aga tavapärase kasutuse korral on see minu kogemuse kohaselt rohkemgi kui piisav.

 

3. MinuTelia äpp

 

Kui kõneminutitel ja SMS-idel on lihtne silma peal hoida, siis kulunud gigabaite on raskem hinnata. Asendamatult mugav vahend, mis aitab oma kasutusel silma peal hoida, on MinuTelia äpp.

MinuTelia rakendus annab ülevaate teenuste kasutusest ja arvetest
MinuTelia rakendus annab ülevaate teenuste kasutusest ja arvetest.

Lisaks saab äpist mugavalt vaadata oma jooksva kuu arvet ja seda seal ka maksta. Äpp näitab täpselt nii kodu- kui ka välismaist kasutust ja lisaks detailselt infot lisa SIM-ide kohta.

 

4. Soodsalt kõned välismaale

 

Eesti ettevõtted teevad enamasti koostööd just lähiriikide ettevõtetega. Selleks, et oleks lihtsam oma välispartnerite ja klientidega ühendust hoida, sisaldavad kõik Mobiilse Äri paketid 100 minutit Eestist välja helistamist ja 100 SMS-i Balti- ja Põhjamaade riikidesse.

Iga probleemi lahenduseks on kusagil olemas äpp ja see tuleb lihtsalt üles leida. „Kui sa ei ole kõiki võimalike protsesse oma ettevõttes juba digitaalseks muutnud, siis sa raiskad enda ja oma kolleegide aega ja väga palju potentsiaali jääb kasutamata.“ Olen uusi IT süsteeme juurutanud nii suurtes kui väikestes ettevõtetes ja vajaliku lahenduse puudusel ka mõne toote hoopis ise valmis ehitanud.

Kommentaarid