Päevad on hämarad, õhtud pimedad ja ilm üsna ettearvamatu. Kui madalamad temperatuurid ulatuvad nullini ja isegi miinusesse, siis järgmisel päeval võib ees oodata pluss 12 kraadi ja päikesepaiste. Selline see meie november on ning oleks vaja teada, mida selga panna, kas pigem midagi vihma- või hoopis külmakindlat? Kas hakkab sadama või on on oht, et marutuul rebib kübara peast?

 

Muutlikud olud teevad ilma-äppidest ühed kõige populaarsemad (muidugi TikToki videode järel), sest meil on tõesti vaja teada, milleks valmistuda. Valisin enda kogemusele toetudes välja parimad ilmaäpid, mis on mind hästi teeninud ja enamasti mitte väga palju mööda pannud.

 

Eesti ilm ja ILM+

Rakenduse Eesti ilm taga on isik nimega Viljar Kärgenberg, kelle äppi jooksevad Ilmateenistuse andmed. Kärgenberg on võtnud enda kanda tänuväärse töö ja loonud selge, lihtsasti kasutatava ja täitsa viisaka väljanägemisega äpi, kust näeb kõige olulisemat, mida vaja, toetudes Ilmateenistuse andmetele. Lisaks saab sisse lülitada hoiatused, kui saabumas on torm, äike või tuisk.

Hetkeilma, tuulesuunda, sademeid kui ka tunnitäpsusega ennustusi näitab ka suvel ilmavalgust näinud riiklik Ilmateenistuse rakendus ILM+. Äpp, mis aitab kodust välja minnes teha õigeid otsuseid – kas valmistuda vihmaks, lumeks või sademeteta ilmaks. Mis eriti mõnus – mõlemad rakendused on reklaamivabad ja täiesti tasuta.

 

AccuWeather

Accuweather on samuti teada-tuntud ilmaäpp. Kes on sattunud USA-s telekat vaatama, on võib-olla märganud, et nende ilmainfole toetuvad mitmed telejaamad. Nende enda sõnutsi koguvad nad oma andmed metereoloogidelt, globaalsest ennustusmootorist ja teistest allikatest kombineerituna. Äpil on üsna puhas ilme, esimene leht annab lihtsalt faktid – hetkeilm, sealhulgas niiskus, tuulekiirus ja UV-indeks ning üldine järgmise päeva ilmapilt. Avada saab detailsema vaate, kus on juba rohkem infot.

Soovimata ilmaäppe kasutada on võimalik Androidi seadmete ja iPhone’de puhul kasutada ka sisse-ehitatud “ilmajaama”. Jaam ei asu loomulikult telefonist, kuid läbi virtuaalassistendi on võimalik see info saada. Samsungi telefonide abiline on Bixby, teistel Androidi telefonidel Google Assistant ja iPhone’i puhul võimalus suhelda Siriga. Küsides neilt ilma kohta, saab vastuse kindlasti. Sellisel juhul pole vaja eraldi rakendust alla laadida. Näiteks Androidi seadmed saavad oma ilmainfo weather.com saidilt.

 

Yr.no

Õige ilm võib teatud juhtudel olla kõige olulisemas komponendiks, et valmis mõeldud plaanid õnnestuksid, või vastupidi, rikkuda üllad kavatsused. Ilmaga kursis olemiseks on vaja äppi, mille abil olla pidevalt muutuvatest ilmaoludest sammuke ees. Yr.no on üks parimaid, mille abil saad detailse ülevaate, mis lähitundidel või päevadel ees võib oodata. Kasutan Yrno’t peamiselt selleks, et näha, kas jalgrattaga välja minnes on ka vihmaoht ja selles osas on rakendus osutunud väga täpseks.

Eesti kohta adekvaatset ilmainfot leiab ka Ilmateenistuse kodulehelt, kus on lisaks muule võimalik vaadata mudelprognoosi ja helistada sünoptikule.