Milleks laadida telefoni uusi rakendusi, kui puhkamise mõte on tavarutiinist, sealhulgas nutisõltuvusest välja murda? Reisides muutub elu ja koos sellega on vaja ka teistsuguseid äppe, nagu näiteks ilma internetiühenduseta töötav kaart.

Tänu nutitelefonile on võimalik suur osa reisiplaneerimisest ise ära teha. Samuti on võimalik reisi ajal internetiavarustest vajalikku infot koguda, mis muudab meid tunduvalt sõltumatumaks.

Reisibüroodele see jutt muidugi ei meeldi, kuid kõiki teisi peaks rõõmustama. Reisiäppe, mida leidub nii Androidile kui ka iOS-ile, on meeletu hulk. Toon välja kolm olulisemat, mis võiksid vajalikuks osutuda nii ühepäevasel Riia külastamisel kui ka ümber maailma reisil.

maps.me

appsection_bg_03Ise reisides ja teiste ränduritega vesteldes läheb ikka jutt kohtadele, mida keegi on külastanud. Kuigi olen ise pikka aega kasutanud HERE WeGo kaarti, mis samuti ei vaja netiühendust, on populaarsem maps.me nimeline rakendus.

Lihtne ja selge väljanägemine teeb sellest mugava kaaslase telefonis ja tahvlis. Äpp käib ka akuga igati mõistlikult ümber, mis tähendab, et akupanga saad säästa millekski muuks. Ära unusta külastatavate riikide kaarti enne minekut alla laadida!

Õnneks pole kaardid mahult väga suured, kuid vahel on selleks vaja ruumi seadmes juurde tekitada.

Airbnb

Eriti pikemal reisil olles on vaja majutust leida käigupealt. Airbnb viib kokku inimeste ja nende kodudega. Lisaks peavarjule ja headele nõuannetele saab kaasa ka köögi kasutamise võimaluse, mis lisaks kulude kokkuhoiule annab muidu raskestileitava võimaluse ise kokata – miks mitte koos kohaliku korteriomanikuga.

Isegi Beyoncé rentis New Yorgi kontserdil korteri Airbnb kaudu, miks ei võiks ka sina siis seda teha!

Pocket

Kui sa oled nagu mina ja sulle meeldib lugeda artikleid üle terve netiuniversumi, saad Pocketiga need salvestada ühte kohta.

Minu jaoks likvideeris Pocket igipõlise bookmarks’ide (järjehoidjate) probleemi. Läksin nende süstematiseerimisega liiga keeruliseks ja neid oli lihtsalt liiga palju.

Pocketist leiad kõik ilma suurema vaevata üles, loed erinevatest seadmetest ja mis kõige parem – ilma internetita. Pocket töötab ka näiteks Kindle e-lugeris, mis võimaldab lugeda kõrvalepandud ajaleheartikleid silmasõbralikumalt ekraanilt.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.

Kommentaarid