Telia müügistatistika kohaselt oli eelmise aasta müüduim telefon Eestis iPhone 6S. Esikümnesse mahtusid vaid kolme tootja ehk Apple’i, Huawei ja Samsungi mudelid, kusjuures Apple oli esindatud 4, Huawei 2 ning Samsung 4 mudeliga.

Telia Eesti tootekategooria juhi Taavi Tingi sõnul asetus esimene nuputelefon 2016. aastal alles 13. kohale.

Telia müüduimad mobiiltelefonid 2016. aastal:

Koht Mudel
1 Apple iPhone 6s
2 Apple iPhone SE
3 Huawei P8 Lite DS
4 Samsung Galaxy J3 2016
5 Apple iPhone 7
6 Huawei Y5
7 Apple iPhone 5S
8 Samsung Galaxy A3 2016
9 Samsung Galaxy S7 seeria (koos Edge mudeliga)
10 Samsung Galaxy A5 2016

“Palju ei jäänud puudu, et esikolmik oleks olnud vaid Apple’i päralt, kuna iPhone 7 ei jäänud kolmandast kohast kaugele. Paraku on Apple’i uute mudelite saadavus alati peale lansseerimist piiratud, nii ka iPhone 7 puhul. Hea saadavuse korral oleks koht esikolmikus olnud kindlasti tagatud. Siiski on tegu märkimisväärse saavutusega, kuna iPhone 7 kerkis pisut rohkem kui kolme kuu müügiga kõrgele 5. kohale,” kommenteeris Ting.

Huawei pigem soodne, aga eeskujulike omadustega P8 Lite oli samuti kindel hitt ning klientide poolt hinnatud läbi aasta – sellest ka kõrge kolmas koht. Tugevalt esines ka Samsung, jõudes tabelisse nii odavama otsa J-seeria, vahepealse A-seeria kui ka Android-telefonide absoluutse raskekaallase ehk S-seeriaga.

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.

Kommentaarid