spordilingid-uldtrenn.jpg Mõned kuud tagasi esitlesime ühes Digitarga postituses kohalikke häid internetilehti, kust lugeda tervise- ja spordinõuandeid. Võõrkeelsete lehtede valik on veelgi laiem. Digitark toob oma lugejateni väikese osa rahvasportlasele sobivatest veebilehtedest, mis annavad trennisoovitusi. 

Treeningsoovitused kogu kehale, tervisenõuanded
About.com Workout Center
Inglisekeelne leht koondab nii paindlikkust, jõudu kui vastupidavust parandavaid nõuandeid. Soovitused on jagatud rubriikideks, nt kogu keha treeningud, üla- ja alakeha harjutused, venitusharjutused. Iga rubriik jaguneb veel omakorda täpsemateks teemadeks vastavalt näiteks raskusastmele ja ajakulule. Lehekülje päises on nupud, millele klikkides saab veel lugeda täpsemat infot kaalu langetamise kohta (Weight Loss Basics) ning konkreetsete harjutuste kohta (Excersise).
Eraldi toon välja küllaltki põhjaliku rubriigi, mis pühendatud algajatele trennitegijatele (Beginners). 

WebMD Health & Fitness Center
spordilingid-jousaal.jpgInglisekeelne leht, mis koondab endas põhjalikku infot nii treeningharjutustest kui tervise hoidmisest ning taastamisest. Eraldi saab lugeda näiteks harjutuste kohta, mis mõeldud jõu arendamiseks ja kõhnema välimuse saavutamiseks. Samuti on olemas näpunäited treeningu vaimseks ettevalmistuseks ning murtakse sportliku tegevusega seotud müüte.

Vaadates lehe päises olevat menüüd, siis nupu Health A-Z alt avanevad haiguste ja tervisega seotud nähtuste kirjeldused nign seletused. News & Blogs alajaotus viitab terviseteemalistele uudistele ning blogidele. 
Men`s Healt on rubriik, mis keskendub eralid meeste tervisele, Women`s Health naiste ning Children`s Health laste tervisele.

NetFit
Inglisekeelne ennekõike Suurbritannia elanikele suunatud trenni- ja tervisenõuannete leht, mille sisu on kahtlemata abiks ka kõigile teistele. Lehe tugevus on kindlasti see, et nõuanded on koostatud treenerite ja tippsortlaste ning arstide poolt. Lehelt saab lugeda nii treening- kui toitumissoovitusi, samuti on üsna põhjalik info toidulisandite, koduste harjutuste ning tervishoiu kohta. Tervishoiu rubriigis on kindlasti kasulik lugemine 99 näpunäidet.

Workout.de
Saksakeelne trennifoorum, mis keskendub jõusaalitreeningutele, aeroobikale, pilatesele ning joogale.

Ujumine
spordilingid-ujumine.jpgAbout.com: Swimming
Inglisekeelne andmekogu ujumisalaste hajrutuste, tehnikate ja nõuannete kohta.
Schwimmen Tipp & Ratgeber
Põhjalik saksakeelne veebileht, mis annab nõuandeid ujumistreeningute planeerimiseks, harjutuste tegemiseks nii vees kui maa peal ning tehnika parandamiseks.

Jooksmine ja kõndimine
 Complete Running Network – 100 Beginner Running Tips
100 soovitust nendele, kes on jooksutreeningute tegemisel veel algajad, kuid soovivad end arendada ja osa võtta ka rahvaspordiüritustest. Nõuandeid antakse nii movitatsiooni, toitumise, vigastuste vältimise, treeningu kui jalanõude kohta. 
Kogu jooksuteemalise veebilehe avalehelt saab liikuda edasi ka jooskukalendrisse, foorumitesse ning jooksuteemalistesse blogide nimekirja. 

Run the Planet
Jooksuhuviliste suunatud leht, mis annab hulgaliselt treenimisnõuandeid, infot jooskujalatsite ja rõivastuse kohta. Eraldi saab lugeda näpunäiteid näiteks ka maratoni ja triatloni treeninguks. Veebist leiab ka põhjaliku ülemaailmse jooksuürituste kalendri. Põnev on see, et kaartidele on üles märgitud ka erinevad jooksurajad üle maailma. Eesti radu seal paraku veel pole, Soome omad aga näiteks küll.

About.com: Walking
spordilingid-kond.jpgSamuti inglisekeelne allikas, kus juttu nii tavapärasest kõndmisest, kepikõnnist kui ka trenažööridel kõndimisest. Lisaks tehnika- ja treenimisnõuannetele on pikemalt keskendutud ka varustusele.

Nordic Walking Online
Inglisekeelne kepikõnni teemaline veebileht, mis tutvustab erinevaid käimistehnikaid, treeningmeetodeid, selgitab spordiala mõju organismile ning räägib ala ajaloost.

Jalgrattasport
Timeoutdoors: Bike
spordilingid-rattasoit.jpgInglisekeelsed nõuanded, kuidas ratast valida ning hoida, kuidas treenida maantee- ja mägisõiduks ning rattasõitu tehes tervist hoida.

Timeoutdoorsi veebis on lisaks rattasõidule eraldi alamlehed pühendatud ka jooksmisele, kõndimisele, matkamisele, mägironimisele, triatlonile, kanuu- ja kajakisõidule ning seiklusspordile.

About.com: Bicycling
Näpunäited ja harjutused treeninguks ning meelespead, mida trenni kaasa võtta, mida ratta hoidmisel ja valimisel silmas pidada. Samal lehel on ka rattasõidu teemalisi uudiseid ning ülevaateid, millised on võimalused tegeleda rattasõiduga erinevates riikides. 

23 Tips for the Best Cycling
Inglisekeelsed üldised nõuanded, mida teha, et rattasõit sujuks tõrgeteta ning sellest oleks ikka kasu.

Golf
Golf Tips magazine
spordilingid-golf.jpgEnnekõike golfi löögitehnikatele, ning varustusele keskendunud soovituste ja näpunäidete veebileht. Lehe tugevuseks on see, et erinevad löögitehnikad on proffide näitel detailselt lahti seletatud. Löökide õppimiseks saab vaadata ka videoõpetusi.

golf link Tips and Videos
Sellelt lehelt leiab inglisekeelseid teksti- ning videoõpetusi. Näidatakse õpetusi nii ettevalmistavate harjutuste tegemiseks, enimlevinud vigade parandamiseks, kehaasendi hoidmiseks, löögitehnika kui ka mängutaktika parandamiseks.

Mõistagi on spordialasid veel sadu ning ka nende harrastamiseks leiab internetist erialased veebilehti ja nõuandeid. Kasuks tuleb see, kui huvipakkuva spordialaga seotud märksõnad otsingumootorisse trükkida. Kui tead veel mõnda väga head trenninõuannete teemalist veebilehte, jaga neid siin Digitarga kommentaarides ka teistega.

ehk Võrgustuja, Digitarga looja ja toimetaja usub ja teab, et digitehnoloogiad aitavad meie igapäevatoiminguid lihtsamaks muuta, samas aitab digitehnoloogia täita aeg-ajalt tekkivaid ajalisi (ja mõnikord ka vaimseid) tühimikke meelelahutusliku või asjaliku sisuga. «Digitehnoloogia abil vahendatud kommunikatsioon ei asenda õnneks kunagi päris silmast-silma suhtlust inimestega, kes on olulised,» rõhutab ta. E-posti peab Võrgustuja meeletu tööalase ja ka eraelulise suhtluse kiirendajaks ja hõlbustajaks, et kõik ikka tehtud saaks. «Nutitelefon annab aga vabaduse liikuda ja olla samas olulistel hetkedel kättesaadav,» sõnab ta ja lisab, et eriti oluline on nutifon kriisisituatsioonide või kitsaskohtade operatiivsel lahendamisel. «Ma isegi ei julge ette kujutada seda ajakulu, mis mul oleks ametialases suhtluses, kui peaksin kõiki allkirju kuskil teenindustes andmas käima või paberpostiga saatma,» kiidab ta digiallkirjastamist. «Tean, et veel kümmekond aastat tagasi oli see reeglina nii, kuid see on üks kõige suuremaid mugavusi, mida ühe riigi kodanikule on võimalik anda.» Oma digitarklust jagab ta lihtsalt põhjusel: et inimestel oleks kõigist vidinatest, mida nad endaga kaasas kannavad või kodus hoiavad, ka praktilist kasu ja et see nende elukvaliteeti parandaks.

Kommentaarid