12 head eestikeelset spordi- ja tervisenõuannete lehte internetis

#tervis

sport.jpgLiikumine koos hea tervisega ja arvutist artiklite lugemine ei käi küll hästi kokku, ent internet on ometi väärt allikas, et leida tervisealast teavet ning ideid sporditegemiseks. Järgnevalt viiteid kõige inforikkamatele eestikeelsetele lehtedele, mis jagavad spordi- ja tervisesoovitusi. Kõigi internetiallikate puhul tasub kindlasti tähele panna, et nõuanded, mida loed ja jälgida plaanid, oleks kirja pandud asjatundjate poolt.

Kümneid tervisenõuandeid saab lugeda ajalehtedest-ajakirjadest, kuid teemale spetsialiseerunud veebilehtedelt leiad lihtsasti hulga (peamiselt tasuta) infot, lisaks on sul võimalik mitmel pool ka ise asjakohaseid küsimusi esitada.  

Sport, sport, sport
trenn.ee on tervise- ja vaba aja portaal, mis sisaldab kataloogi sportimiskohtadest, spordiarstidest, ilusalognidest ning solaariumitest.
– Inimene.ee portaali alalehekülg fitness.inimene.ee avaldab hulgaliselt spordi- ja treenimisnõuandeid.
Fitness.ee on mahukas lehekülg spordihuvilistele, kes rohkem keskendunud aeroobikale ning kulturismile. Leht pakub infot nii tõsistele harrastajatele kui pühapäevasportlastele. Lugeda saab nii uudiseid, persoonilugusid, osaleda mängudes ning teha oste e-poest. Treenimisnõuandeid leiab nii artiklite alajaotusest (tervis, toitumine, toidulisandid, treening) kui ka foorumitest, kus “küsi teadjatelt” rubriigis saab oma küsimuse esitada.

trimm.ee on Eesti Olümpiakomitee (EOK) poolt loodud lehekülg rahvasportlastele, mille eesmärgiks on anda treenimis- ja totiumisnõuandeid ning läbi testide aidata sul leida sobivaim spordiala.
EOK treeningnõuannete lehelt leiab soovitusi kepikõnni, jooksmise, käimise, matkamise, rulluisutamise ja ujumise harrastamiseks. 
Eesti matkaradade koduleht annab ülevaate kõigist neist kenadest paikadest, kuhu tasub matk ette võtta. Lisaks matkaradadele leiab kasulikku infot selle kohta, kuidas õigesti parkida, erateid ja eramaid läbida, saada hakkama puugi ja teiste putukate ohuga.
– EOK kodulehel on avaldatud rahvaspordiürituste kalender 2007

NETI kataloog erinevate sportimiskohtade ja -võimaluste, spordiklubide, ürituste ja alaliitude kohta.

Terviseinfot internetist
doktor.jpgInimene.ee on portaal, kust leiab arstiharidusega inimeste poolt kirjutatud põhjaliku haiguste ja sümptomite andmebaasi, lisaks ka eriarstide otsingu. Lisalugemist leiab alkoholi, geenide, doonorluse, toitumise, sdamesõbraliku käitumise jms kohta.
Eraldi on avatud terviseweb noortele, kust saab infot meelemürkide, liikumise, konkurentsi ja läbipõlemise, seksuaalkäitumise ning toitumise kohta.

kliinik.ee on portaal, kust saab erialaarstidele interneti kaudu esitada küsimusi, lugeda suurt hulka terviseteemalisi artikleid, teha terviseteste ja osaleda aruteludes.
arst.ee on leht, kust leiab infot arstide kontaktandmete, medõdede, raviasutuste, apteekide, ravimite kohta. Samuti soovitusi kergemate tervisehädade ravimiseks.
teraapia.com on portaal, mis tutvustab erinevaid teraapiameetodeid nii tervise ravimiseks kui ka hoidmiseks.

NETI kataloog arstide, haiguste, meditsiiniasutuste ja tervisekaitse kohta.

Edaspidi saab Digitargast lugeda viiteid ka põhjalikumatele inglisekeelsetele spordi- ja terviseportaalidele. Hea Digitarga lugeja, kui tead veel häid eestikeelseid tervise- ja sporditeemalisi veebilehti, lisa linke kommentaaridesse.

Digitarga keskkonda koondame nõuandeid, infot ja uudiseid ka laiast maailmast. Kasutame tuntud ja usaldusväärseid infoallikaid.

Kommentaarid