Pixlr on tõhus äpp otse nutiseadmes fotode töötlemiseks. Foto: Pixlr.com

Nii nagu on iga nutitelefoni kasutaja erinev, on täiesti erinev ka lemmikäppide valik. Enamikul kasutajatel on äppide nimekiri segu praktilistest abimeestest ning meelelahutajatest. Olen enda kasutuskogemuse põhjal leidnud 11 äppi, mis lausa peavad telefonis olema, et seadmest maksimum välja võtta.

Prisma

Foto väärtus on ajaga langenud järjest madalamale. Igal aastal laaditakse internetti triljoneid pilte – nende seast leiab palju tipptasemel jäädvustusi, kuid valdav osa on siiski mitte kuigi professionaalsed telefoniklõpsud.

Prisma võtab tavalised pildid ja teeb neist kunstiteosed. See, kuidas Prisma fotosid loeb, on rabav. Lõpuks ometi oleme astunud Instagrami filtritest suure sammu edasi unikaalsema fototöötluseni.

Prisma teeb fotod kunstiteosteks. Foto: Prisma Instagram
Prisma teeb fotod kunstiteosteks. Foto: Prisma Instagram

Airbnb

Airbnb on kohustuslik äpp eelkõige reisihuvilistele, pakkudes huvitavaid öömaju rohkem kui 34 000 linnas üle terve maailma. Kõik käib väga lihtsalt nagu tänapäevasele nutiteenusele kohane: leia sobiv ulualune, vaheta omanikuga infot, millal plaanid saabuda ja edasi näed juba juhiseid, kuidas kohale jõuda. Maksed toimuvad samuti äpisiseselt.

Google Photos

Google Photos organiseerib fotod nii, et neid on hiljem lihtne leida. Nutikas otsing tunneb ära inimesed ja kohad ning tihtipeale isegi erinevad objektid. Veel meeldib talle omaalgatuslikult monteerida filmikesi, ülevaatlikke lugusid, kollaaže ja animatsioone. Lisaks automaatne varundamine.

Telia Safe

Viirused liiguvad mööda seadmeid, proovides kätte saada tundlikke andmeid. See on piisav põhjus, et kaitsta ennast sissetungijate eest. Telia SAFE on üks koostöös F-Secure’ga loodud ning korduvalt rahvusvahelisi auhindu võitnud viirusetõrjeprogramm, mis kaitseb seadet viiruste eest, võimaldab kasutuid äppe sulgeda, telefoni asukohta vaadata ja palju muud. Lisaks saab seda kasutada kõikides nutiseadmetes alustades lauaarvutitest ja lõpetades nutitelefonidega.

IMDB

Kõige põhjalikum filmi, televisiooni ja kuulsuste andmebaas, millele nutiseadmest ligipääsu tagab samanimeline äpp. Filmi- ja seriaalisõbrale kohustuslik tirimine. IMDB-s on enam-vähem iga linateos koos osatäitjate ning tegijate loeteluga. Lisaks leiab süžee, kasutajate hinded, treilerid, fotod, arvustused, parimad tsitaadid, möödapanekud ja palju muud.

IMDB - asendamatu rakendus kõigile filmisõpradele. Foto: Google Play
IMDB on asendamatu rakendus kõigile filmisõpradele. Foto: Google Play

Candy Crush Saga

Raskekujulist sõltuvust tekitav pusle, mille elektrilistest ridadest pole need, kes kord juba proovinud, suutnud ennast enam võõrutada. Mida paremini värvilisi kombinatsioone klappima saad, seda kõrgemale levelile pääsed. Õnneks on Candy Crush Saga tasuta, kuid lisaelude ja käimiskordade saamiseks tuleb maksta.

Pixlr

Pixlr on korralik fototöötluseks mõeldud äpp, millega saab foto kiiresti sobivasse formaati lõigata, pöörata ja muidugi lõputult tuunida. Laiskadele on olemas ka automaatse pildiparandamise võimalus, mis korrigeerib kärmelt värvid ja parandab valgustuse puudujääke.

Snapchat

Kui sa veel pole tuttav selle noorte jaoks iseenesestmõistetava suhtlusplatvormiga, siis sellega saab lisaks sõnumite saatmisele teha fotosid ja videoid, lisada pealkirja ja saata sõbrale, kelle telefonist saadetis mõne sekundi pärast kustutatakse. Kui sõber on samal ajal Snapchati äpis, saab jagada live-videot ja suhelda koos pildiga.

Snapchat on noortepärane videotel põhinev sotsiaalmeedia kanal. Foto: Snapchat
Snapchat on noortepärane videotel põhinev sotsiaalmeedia kanal. Foto: Snapchat

Tinder

Tinder toob kokku vallaliste inimeste pildid, kes asuvad lähedal, andes sulle kõigepealt valiku, kas pilti laikida ja loota, et tema sama teeb või viibata sõrmega vasakule, andes äpile märku, et ta pole päris sinu maitse. Enda kogemusest võin öelda, et Tinder on hea võimalus uute inimestega tutvuda. Kui lõuna ajal tekib mõte kohtingule minna, siis õhtuks võib olla juba midagi kokku lepitud.

MINU.TV

MINU.TV on suurepärane äpp neile, kellele meeldib lemmikseriaale ja filme vaadata kuhugi liikudes (ja on soovitavalt suur andmesidepakett). MINU.TV pakub 5 euro eest kuus piiramatut ligipääsu tuhandetele sarjadele ja filmiriiulile. Lisaks saab soovitud sisu ka salvestada.

Strava

Väga hästi õnnestunud äpp jooksjatele ja ratturitele. Strava jälgib treeninguid GPS-iga, pakub väljakutseid ning tulemuste võrdlust sõpradega. Strava sobitub näiteks FitBiti, Garmini, TomTomi ja Microsoft Bandi GPS-seadmetega, andes võimaluse väga täpselt sportlikke tulemusi jälgida.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid