1000. ARTIKKEL DIGITARGAS! Kuidas elada telefoniga, mille väike mälumaht jääb kasvanud vajadustele jalgu? Võida Sony Z5!

#dropbox #google drive #mälumaht #nutitelefonid #onedrive #pilveteenused #suhtlus

Kuigi telefonid lähevad iga järgneva mudeliga aina võimsamaks, siis sisemälu poolest hiilgavad ainult telefonitootjate lipulaevad ning soodsamad mudelid peavad leppima 16 GB või isegi 8 GB mälumahuga.

Probleeme tekitab see nendele kasutajatele, kes on pilte ja videoid tehes või rakendusi alla laadides õppinud oma telefoni pakutavaid võimalusi järjest enam ära kasutama ning avastavad telefoni teavitusribalt ühel ootamatul hetkel kurjakuulutava teate sisemälu täitumisest.

Parimaks lahenduseks on siinkohal muidugi uue ja suurema sisemäluga telefoni soetamine või olemasoleva mälukaardi vahetamine suurema vastu, kui telefoni mudel seda võimalust toetab, aga õnneks on olemas ka teisi võimalusi telefonimälu kiirkorras vabastamiseks.

Pildid telefonist välja

Lae alla Suhtlus.ee Pilv – hoiustada ja jaga kõiki oma olulisi faile turvaliselt.
Laadi alla Suhtlus.ee Pilv – hoiusta ja jaga kõiki oma olulisi faile turvaliselt.

Kõige suuremateks mäluröövliteks telefonis on enamasti sellega tehtud pildid ja videod. Need tuleks aeg-ajalt arvutisse laadida ning telefonist ära kustutada.

Kes sellist käsitööd aga teha ei taha, saab kasutada ka erinevaid pilveteenuse rakendusi nagu kodumaine Suhtlus, Onedrive, Google Drive, DropBox, iCloud jne, mis pildi pärast tegemist kas mobiilse interneti või wifi-ühenduse kaudu kohe üles laadib.

  • Pluss: see kindlustab su mälestuste säilimise ka telefoni varguse või kadumise korral!

Ära hoia muusikat telefonis, vaid striimi

Muusika on piltide kõrval teine suur mälukasutaja. Kui oled seni harjunud muusikat telefoni salvestama, siis tegelikult on praeguseks olemas palju mugavamaid ja kvaliteetsemaid alternatiive.

Muusika tuleb sinuga kaasa kõikjale. Oleme jõudnud selleni, et oma lemmikmuusika kuulamiseks piisab vaid nutitelefonist või tahvelarvutist - oleme jõudnud stream-i ehk voogesituse ajastusse, mil kogu sinu lemmikmuusika tuleb internetist otse nutiseadmesse ja seda väga lihtsalt. Võtame näiteks kas või Sportify.
Muusika tuleb sinuga kaasa kõikjale. Oleme jõudnud selleni, et oma lemmikmuusika kuulamiseks piisab vaid nutitelefonist või tahvelarvutist: oleme jõudnud stream’i ehk voogedastuse ajastusse, mil kogu sinu lemmikmuusika tuleb internetist otse nutiseadmesse ja seda väga lihtsalt, kiirelt ning märkamatult, näiteks Spotify kaudu.

Populaarseimaks on ilmselt Spotify, mida kasutades ei pea sa telefoni enam peale rakenduse midagi eraldi laadima. Rakenduses on miljoneid laule igale maitsele ning valmis tehtud pleilistid nii Spotify enda kui ka su sõprade poolt ning Premium-kasutajad saavad oma muusikalisti lisatud laule ilma internetiühenduseta ka kuulata.

Hoia telefonis ainult rakendusi, mida päriselt kasutad

Rakendusi luuakse juurde iga päev ning peaaegu igal ettevõttel on olemas ka enda telefonirakendus.

Rakendust alla laadides tuleks mõelda läbi, kui palju sa seda reaalselt kasutad ning aeg-ajalt oma rakenduste nimekiri telefonis üle vaadata.

Tihti leiad oma telefonist rakendusi, mida vaid mõnel korral kasutanud oled.

Harva kasutatavad rakendused on mõistlik vajaduse korral telefoni laadida ning peale kasutamist jälle kustutada, et need ei hõivaks niigi vähest ja väärtuslikku mäluruumi. See on nagu telefonihügieen.

Kustuta üleliigsed failid

Võida maailma parima kaameraga nutitelefon!

Jaga oma kogemusi: millised on sinu praktilised soovitused telefoni vähese mälumahuga võitlemisel?

14482665658536

  • Kindlasti oled kogemuste kaudu avastanud teisigi kavalaid trikke, kuidas mälu nutiseadmes vabastada ja seda kiiremaks muuta.
  • Jaga oma kogemusi, et saaksime sellele artiklile teha väärika jätkuloo!
  • Kirjuta e-kiri toimetus@digitark.ee või saada oma teadmised otse Digitarga lehelt!
  • Samuti võid jagada oma mõtteid Facebookis postituse all.
  • Millise telefoniga pole sul kunagi mäluprobleeme tekkinud? Räägi meile sellest ka!
  • Kõikide sisukate nõuannete jagajate vahel loosime 1. detsembril välja tuttuue ja uhke Sony Z5!

Paljud rakendused laadivad kasutaja teadmata parema kasutuskogemuse pakkumiseks telefoni erinevaid faile. Android-telefoni puhul näitab menüüs Seaded olev Rakendused kõiki telefoni installitud rakendusi ning seda, kui palju igaüks neist mälu kasutab. Lisaks saab selle kaudu ka rakenduste vahemälusid tühjendada.

iPhone’i puhul sellist võimalust ei ole ning vahemälu tühjendamiseks peab iga rakenduse seest otsima, kas selle looja on vahemälu tühjendamise võimaluse sinna lisanud. Kui nii, tasub seda ka vajadusel kasutada.

Kasuta mälukaarti või vaheta see mahukama vastu

Kasuta Suhtlus.ee Pilve teenust kõikides oma nutiseadmetes
Kasuta Suhtlus.ee Pilve teenust kõikides oma nutiseadmetes.

Kes siiski ei soovi kasutada pilveteenuseid või telefonis olevat kraami aeg-ajalt arvutisse laadida, siis suurem osa telefone toetavad ka mälukaardi lisamise võimalust, et sellel oma pilte, videoid ja muusikat hoiustada. Mälukaardile ei saa kahjuks laadida rakendusi ehk need peavad ikkagi jääma telefoni enda mällu.

Tutvu Sony Z5 mudelitega lähemalt:

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid