Paljude jaoks aasta suurim püha on kohe-kohe uksele koputamas. Paraku kaasneb selle rahupühaga ka hulgaliselt frustratsiooni. Kingitused.

Olgu suured või väikesed, kingitused meeldivad kõigile ning nii jooksevad miljonid või isegi miljardid inimesed detsembrikuus oma jalad rakku, et sõpradele ja lähedastele võimalikult suurt rõõmu valmistada. Mõistagi võivad kingisaaja silmad särama panna ka meepurk või villased sokid, aga kui neid järjekindlalt igal aastal kinkida, võib see sära kingisaaja silmades aja jooksul paraku tuhmuda.

Juhul kui otsid kingitust inimesele, kes on tänapäevase tehnikaga sinasõber, kelle elu lahutamatuks osaks on saanud arvutid, nutiseadmed ja muu digitehnika, siis on meil sinu jaoks välja valitud kümme kingisoovitust, millega on väga raske mööda panna.

Akupank

Kindlusta oma seadme laadimine igal ajal ja kohas. Kompaktne ja disainikas 20800 mAh akupank varustab mobiiltelefoni akut vajaliku vooluga, kui muu laadimise võimalus puudub. Kaasas olev microUSB kaabel on ühenduseks telefoni vahel ja ka akupanga laadimiseks. Akupanka on lihtne ja kerge kaasas kanda tänu tema 280 grammisele kaalule.
Kindlusta oma seadme laadimine igal ajal ja kohas. Kompaktne ja disainikas 20800 mAh akupank varustab mobiiltelefoni akut vajaliku vooluga, kui muu laadimise võimalus puudub. Kaasas olev microUSB kaabel on ühenduseks telefoni vahel ja ka akupanga laadimiseks. Akupanka on lihtne ja kerge kaasas kanda tänu selle 280- grammisele kaalule.

Enamik inimeste taskus pesitsevatest nutiseadmetest vajab elektrienergiat. Nii pole haruldased lood, kui püüate oma lähedasele tulutult helistada, kuid saate tagantjärele teada, et tal oli telefoni aku lihtsalt tühjaks saanud.

Selliste ebameeldivuste vastu aitab hästi AKUPANK. Suhteliselt portatiivne akupank on märgatavalt väiksem nutiseadmest, kuid võib viimast varustada mitme energiatsükliga. Mõni akupank on päris portatiivne ning aitab kiiresti välja päevasest energianappusest, teisega aga võib telefoni toita terve nädalavahetuse. Milline neist paremini sobib, sõltub suuresti kingisaaja elustiilist – on ta siis linnainimene või loodusesõber.

Pardakaamera

Kui otsid kinki autoomanikule, siis võid talle teha suhteliselt mõõduka summa eest hindamatu kingituse. Või vähemalt tuua tema kaamerasalvestustega talle surematu kuulsuse mõnes videojagamiskeskkonnas nagu näiteks Youtube.

Ilmselt oleme kõik juba televiisoristki näinud auto pardakaameraga filmitud lõike, mis on kas naljakad või hirmuäratavad.

Kui aga meelelahutuslik osa kõrvale jätta, võib pardakaamera osutuda väärtuslikuks tunnistajaks avarii korral.

Unikaalse disainiga ja kõrgkvaliteetse heliga kõlar edastab heli 360 kraadi ning tekitab ruumis surround heli. foto: tootja
Unikaalse disainiga ja kõrgkvaliteetse heliga kõlar edastab heli 360 kraadi ning tekitab ruumis surround-heli. Foto: tootja

Juhtmevaba kõlar

Muusika meeldib kõigile ning kõigile meeldib ka oma muusikat jagada tuttavate ning miks mitte ka võhivõõrastega. Elektroonikatööstus on sellest ammu aru saanud – nii on juba praegu saadaval seinast seina hinna ja kvaliteediskaalal juhtmevabasid kõlareid, mida on mugav endaga kaasas kanda.

Mõni kõlar võib oma võimsusega ära “toita” terve lõbusa rannapeo. Teine kõlar aga mahub mugavalt jopetaskusse või kotisoppi, kust see siis vajadusel välja kraamida ja oma lemmiklugusid teistega jagada. On ka selliseid kõlareid, mis sobivad välimuselt ja tehniliselt tasemelt kaunistama iga interjööri.

Nutitahvel

Tõhus meelelahutaja reisidel. Loe e-raamatuid, surfa veebis, vaata videoid või mängi piisava võimekusega tahvelarvutil, mis on piisavalt kerge ja mugavate mõõtmetega, et endaga igal pool kaasas kanda. 4G kiire mobiilne internet hoolitseb sujuva videote või heli voogedastuse eest interneti avarustest.
Tõhus meelelahutaja reisidel. Loe e-raamatuid, surfa veebis, vaata videoid või mängi piisava võimekusega tahvelarvutil, mis on  kerge ja mugavate mõõtmetega, et seda endaga igal pool kaasas kanda. 4G kiire mobiilne internet hoolitseb sujuva videote või heli voogedastuse eest interneti avarustest.

Telefonid on tänapäeval küll igatpidi võimekad, kuid tihti jääb suurema elamuse või pikema teksti jaoks nende ekraan liiga pisikeseks. Siin võib niii suurele kui ka väikesele kingisaajale julgesti soovitada tahvelarvutit, mille suure ekraaniga on palju mugavam internetis käia, mängida või filme vaadata.

Seda enam, et viimaste aastatega on tahvelarvutite hinnad teinud võimsa hüppe allapoole ning ehk ei peagi sellise kinkimiseks enam hoiupõrsast veristama. Piisab soodsast ja intressivabast järelmaksust. Mõistagi leidub tahvelarvutite seas ka vägagi professionaalseid tööriistu.

Enne tahvli kasuks otsustamist tasub aga uurida, kas kingisaaja kasutab Androidi või iOS-iga telefoni (kas tal on iPhone või mõni muu telefonimark), et valida sellega sobiva opsüsteemiga nutitahvel.

Endlikepp

Inimene on loomult edev ning siin on isegi raske öelda, kas edevamad on naised või mehed. Kui aga kingisaajale meeldib oma telefoniga pilte klõpsutada eeskätt endast ja oma sõpradest, siis on tema jaoks jätkuvalt moodne ka endlikepp ehk siis abivahend, mida saab pildistamisel kasutada n-ö käepikendusena. Et samale pildile mahuks rohkem inimesi või saaks teha pilte põnevamate nurkade alt.

Kõrvaklapid

Bluetooth kõrvaklapid sportlikule inimesele. Higikindlad ja unikaalse disainiga JBL Reflect Mini kõrvaklapid on mõeldud sportlikule inimesele. Kaheksa tundi juhtmevabadust ja head helikvaliteeti on mugav nautida tänu 5,8 mm valjuhäälditele ning klappide kerge kaal paneb unustama, et midagi üldse kõrvas on. Tänu mikrofoni juhtpuldile saad kõnedele vastata ja lugusid vahetada eriti lihtsalt ja mugavalt.
Bluetooth-kõrvaklapid sportlikule inimesele. Higikindlad ja unikaalse disainiga JBL Reflect Mini kõrvaklapid on mõeldud sportlikule inimesele. Kaheksa tundi juhtmevabadust ja head helikvaliteeti on mugav nautida tänu 5,8 mm valjuhäälditele ning klappide kerge kaal paneb unustama, et midagi üldse kõrvas on. Tänu mikrofoni juhtpuldile saad kõnedele vastata ja lugusid vahetada eriti lihtsalt ja mugavalt.

Nüüdisaegse inimese jaoks on kõrvaklapid peaaegu minetanud oma meelelahutusliku rolli. Või on see vähemalt drastiliselt vähenenud. Tänapäeval on kõrvaklapid asendamatuks abimeheks, kui on vaja end välismürast eraldada ühistranspordis või kärarikkas avatud kontoris. Klapid aitavad sportlasel treeningute ajal keskenduda ja õiget rütmi saavutada.

Kuigi enamik müüdavaid nutitelefone on juba varustatud kõrvaklappidega, teevad tõelisele muusikasõbrale rohkem rõõmu klapid, mille on valmistanud helitehnikat tootvad firmad, sest sellised klapid pakuvad enamasti märgatavalt paremat helipilti. Nii nagu paljude muude asjade puhul, on ka kõrvaklappide juures populaarsust võitmas juhtmevabadus.

Põhjuseks on fakt, et esimene asi, mis reeglina kõrvaklappide juures puruneb, on juhe. Lisaks kipub see klammerduma erinevate esemete ja jäsemete taha. Küll aga rõõmustavad juhtmega klapid tihti oma hinnaga.

Väline kõvaketas

Vee-, põrutus-, surve- ja tolmukindel kõvaketas. Silicon Power Armor A80 kõvaketas ühendub arvutiga senisest USB 2.0 standardist 10x kiirema USB 3.0 liidese abil, mille kaudu on võimalik transportida suuremaid faile, fotosid, muusikat jm. Armor A80 kõvaketta korpuses on spetsiaalne kaablipeidik lühema USB 3.0 kaabli jaoks - nii on kõvaketast mugav kasvõi taskus transportida. Kettaga on kaasas ka teine, pikem USB 3.0 kaabel.
Vee-, põrutus-, surve- ja tolmukindel kõvaketas. Silicon Power Armor A80 kõvaketas ühendub arvutiga senisest USB 2.0 standardist 10 korda kiirema USB 3.0 liidese abil, mille kaudu on võimalik transportida suuremaid faile, fotosid, muusikat jm. Armor A80 kõvaketta korpuses on spetsiaalne kaablipeidik lühema USB 3.0 kaabli jaoks: nii on kõvaketast mugav kasvõi taskus transportida. Kettaga on kaasas ka teine, pikem USB 3.0 kaabel.

Paljudele inimestele meeldib pildistada. Kohe palju pildistada. Pildistamisega on aga see häda, et pildid võtavad omajagu ruumi, olgu siis tegu telefoni mäluga, fotoaparaadi mälukaardi või arvuti kõvakettaga.

Isegi kui kõvakettal jätkub veel ruumi kõvasti, on alati arukas oma fotoarhiivi dubleerida, sest juhul, kui kõvaketas ootamatult rikki peaks minema, on sinu hindamatu pildivaramu jäädavalt kadunud. Selliseid olukordi aitab vältida, kui kinkida piltnikule üks korralik väline kõvaketas, kuhu ta saab oma pilte kopeerida.

Ka väliste kõvaketaste valik on päris lai. Lisaks tavalisele kõvakettale on saadaval näiteks n-ö  pilveketas, mille sisu võib teha mugavalt kättesaadavaks üle interneti. Sellisele inimesele, kes aga palju liikvel on, sobib hoopis portatiivne, vee-, põrutus- ja tolmukindel väline kõvaketas, mis mahub mugavalt kasvõi põuetasku ega jää mahtuvuselt alla oma suurematele suguvendadele.

Aktiivsusmonitor

Kas sinu kingikandidaat on istuva eluviisiga? Töötab päevad läbi arvutiekraani taga? Sellisel juhul on hea mõte kinkida talle aktiivsusmonitor, mis fikseerib ära selle, kui palju inimene päeva jooksul liigub ja energiat kulutab. Juhul muidugi, kui ta seda juba ise endale soetanud pole.

Teadlik liikumine mõjub hästi nii kehale kui ka vaimule ning võib ära hoida mitmeid vähesest liikumisest tekkivaid tervisehädasid. Sportlastel aga aitab see oma treeningutel silma peal hoida ning aja jooksul paremaid tulemusi saavutada.

Aktiivsusmonitoride valik on viimaste aastatega plahvatuslikult kasvanud ning neid on väga erineva välimuse, funktsionaalsuse ja hinnaga. Mõni nende seast võib olla vägagi stiilne ning soodsa hinnaga, teine aga meenutab oma välimuselt klassikalist käekella ning sobib suurepäraselt ka ülikonnaga kandmiseks.

Autolaadija kahele seadmele

Osale inimestele meeldib laadida oma pere vähemalt korra, aga võib-olla ka rohkem auto peale ning sõita ühiselt Eestit või maailma avastama. Ning nagu tänapäevasele perele omane, on nad reeglina varustatud pere peale ka mitme nutiseadmega.

Canon CanoScan LiDE 220 skanner raamatuga
Kompaktne ja stiilne skanner, millega saate skannida kodus kiiresti ja kvaliteetselt.

Sellistele peredele on pikemate sõitude juures abiks autolaadija, mis võimaldab laadida kahte seadet korraga. Nii saab autojuht kasutada oma nutiseadme GPS-i, kartmata, et seade poolel teel pildi taskusse pistab. Lapsed aga saavad tagaistmel vaadata nutitahvlist Lotte seiklusi, muretsemata, et ekraanipilt poole filmi pealt ära kustub.

Skanner

Kui mõnel sinu tuttavatest on lisaks arvutile ka albumite kaupa fotosid erinevatest aegadest, meeldib talle kindlasti võimalus muuta oma fotod praktiliselt hävimiskindlaks ehk siis need ära digitaliseerida nii, et neid ka arvutist vaadata ja jagada saab.

Ehkki armsaks saanud fotosid võib püüda oma telefoniga üles pildistada, siis märksa väärikama ja kvaliteetsema tulemuse saab skännerit kasutades. Lisaks fotodele saab digitaalseks muuta kogu perekonnaarhiivi, dokumendid, paberid või isegi ostutšekid, et tagada nende säilivus garantiiaja lõpuni.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid