Mobiil saadab meid kõikides suvetegemistes. Foto: TeliaSonera

Eestimaal on suve mõnus nautida, sest midagi ei jää tegemata. Tänapäevane 4G võrk saab sinu mobiilse elu nõudmistega hakkama suurepäraselt ka siis, kui tahad ühest seadmest muusikat kuulata, teise seadmega kulgevat teed navigeerida ja kolmandas seadmes sõbrale meelelahutuseks telepilti või filmiriiulit striimida.

#parimsuviever #avastamobiilneelu

10 suvist äppi - lae alla Digitargast!

 • Spotify – avab sulle muusikamaailma. Spotify Premium annab juurdepääsu miljonitele lugudele.
 • Waze –  aitab jõuda lihtsalt ja kiiresti vajalikku sihtpunkti, kogudes aktiivsetelt kasutajatelt tagasisidet liikumise kiiruse ja ummikute kohta.
 • MinuTV – minuTV äpiga saad vaadata filme, sarju, lastesaateid, telekanaleid ja salvestisi.
 • Neti.ee – NETI mobiilirakendus võimaldab kiirelt ja mugavalt teha otsinguid ettevõtete kataloogist, andmebaasist ja kaardilt, aga ka otsida lähimat kohviku või kaupluse aadressi või teekonda selleni.
 • RMK – RMK mobiilirakendusest leiab loodushuviline matkasell infot riigimetsas asuvate puhkeobjektide kohta: lõkkekohad, telkimisplatsid, matkarajad, metsaonnid jpm.
 • Suhtlus Pilv – Suhtlus Pilv on tasuta teenus, kuhu saad kokku tuua kõik oma pildid, dokumendid ja videod.
 • Teeinfo – maanteeinfo rakendus võimaldab kaardil näha hetkel riigimaanteedel kehtivaid piiranguid, vaadata teekaamerate pilte ning tutvuda liiklusloendurite ja teeilmajaamade mõõdetud andmetega.
 • Bussipiletid.ee – sõiduplaan, mis oli eile tahvlil bussipeatuses, on nüüd sinu mobiilis.
 • Eesti supelrannad – see rakendus toob sinuni kõik Eesti ametlikud supelrannad koos sealsete õhu- ja veetemperatuuridega.
 • EMT live –  EMT Live’i äpi kaudu on võimalik vaadata mugavalt kvaliteetseid Eestis toimuvaid kontserte, muusika- ja filmifestivale.

Kõik nutiseadmed telefonist tahvlini ja netipulgast nutikellani suhtlevad maksimaalse kiirusega võrgus – isegi siis, kui oled suutnud leida selle mõne protsendi hulka kuuluva Eestimaa kauni paiga, kuhu 4G tehniliselt lihtsalt levida ei saa – näiteks soo! –, otsib sinu tark telefon EMT võrgus ikkagi kõige kiirema ühenduse võimalikest ja postitab su sõnumid muretult teele.

Mobiilse interneti kasutamisel tasub meeles pidada veel üht olulist tarkust: kõik parimad suvehetked on nutikas ka pilveserverisse varundada, et ükski oluline foto ega video ei läheks kaduma.

Seejuures ei jää tegemata ka ükski töine ülesanne, sest mahukad ja kiired Mobiilse elu paketid lubavad lõbustustele lisaks ajada märkamatult teel olles korda ka kõik äriks olulise.

Suvel lõkke ääres istudes võiks muidugi hoopis kitarri välja võtta ja laulu ümiseda, aga kui pärast pikka matka telefoni tühja aku tõttu jääb mõni oluline sõnum lähetamata või vastu võtmata, oleks ju lihtsalt kahju – ka seda annab kavalalt vältida.

Panime kokku soovitusliku nimekirja mobiiliäppidest, mis suvist mobiilset elu veel mõnusamaks muuta aitavad.

Kuidas saavutada mobiilne sõltumatus ja vabadus?

 • EMT Mobiilse elu pakett tagab parima keskmise kiirusega interneti kõikides sinu telefonides ja teistes nutiseadmetes ning seda üle Eesti.
 • Isegi siis, kui lisad paketti kasvõi ajutiselt uue seadme, ei lange kiirus ega netiühenduse kvaliteet – kõikidesse seadmetesse tagame alati maksimaalse võimaliku andmesidekiiruse.
 • Mobiilne internet võib nüüd olla ka neis seadmetes, mida kasutad väga harva või vaid erandjuhtudel, sest see ei mõjuta sinu kulusid, aga annab samas vajaliku vabaduse olla ühenduses kõikjal ja ka korraga mitme seadmega – GPS ühes seadmes, muusika teises, mängud hoopis tahvlis, tööasjad muidugi läptopis.
 • Kui su valitud mahupakett peaks suvehoos tõesti täis saama, võid alati tellida lisamahtu lihtsalt ja muretult – maksad vaid lisaks tellitud gigabaitide, mitte teenuse enda eest, ja kiirus jääb ikka maksimaalseks.
 • Unusta wifi-võrkude ralli ja jagatud hotspot’iga tühjaks tõmmatud akud – Mobiilne elu tagab parima kiirusega interneti igas seadmes võrdselt, ööpäev ringi ja akut täiendavalt kulutamata – nii saad kasutada parimat netiühendust ka pikkadel suvepäevadel ning soojadel öödel akut täiendavalt koormamata.
 • Mobiilse elu paketis saad terve suve nautida tasuta nii Spotify Premiumi täisteenust kui ka kõikjal kaasas olevat teleteenust minuTV – midagi ei jää tegemata, midagi ei jää vaatamata.
 • Mobiilne elu annab sulle piiramatu võimaluse suhelda oma sõprade, lähedaste, kolleegide ja koostööpartneritega EMT ja Elioni võrgus ja seda sentigi lisaks maksmata – kõik suvejutud ja äriasjad saavad muretult aetud sõltumata asukohast Eestis.

 

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid