10 nõuannet, kuidas kasvatada oma laps korralikuks internetikasutajaks?

#lapsed netis

internetivork-koju.jpgArvestades, millise kiirusega enamik inimesi elab, ei pruugi leida aega teadlikuks laste suunamiseks. Siiski, kui see on üks sinu prioriteetidest, et laps oskaks viisakalt netis suhelda, saad teda alltoodud võtetega teatud määral suunata.

Kui oled ise leidnud mõne hea idee, kuidas suunata oma last internetis korralikult käituma, kirjuta oma kogemusest loo kommentaaridesse.

Isiklik eeskuju ja juhendamine on olulised
1) Näita isiklikku eeskuju – kirjuta ise lapsele näiteks e-kirjades, Skype`s ja Messengeris vms korrektselt. See tähendab, et väldi lühendeid, jälgi õigekirja põhimõtteid, tervita teda ja lõpeta kirjavahetus heade soovidega.

2) Selgita lapsele võimalikke riske ehk mis võib juhtuda siis, kui laps asub suhtlema internetis võõraste inimestega või hulgub erinevatel internetilehtedel. Nii mõnelgi juhul võib see kaasa tuua kontakti ebasoovitava isikuga, kes last mõjutama hakkab; suure väljamineku tasulise veebilehe näol või viiruse. Kui lapsele seda teemat selgitad, püüa arutleda ja esitada suunavaid küsimusi, survestamine ja targutamine lõpetavad vestluse päris ruttu. Pigem palu ennast õpetada ja arutle. 

3) Harjuta last endaga konsulteerima, kui ta kohtab internetis midagi, mida ta ei mõista või kuskohast ta tahaks osa võtta. Positiivne reageering lapse avastustele on abiks, et laps hakkaks meid usaldama ja omaks soovi mõtteid jagada.

4) Jälgi, millistel veebilehtedel sinu laps käib ja hoia ennast kursis sellega, mida ta seal teeb.

noored-arvutiga.jpg5) Hangi koju temaatilist kirjandust, mida lapsel võiks olla huvitav ja lihtne lugeda. Näiteks raamatuke “Virtuaalse suhtlemise kultuur. Mida ma peaksin teadma meilietiketist?

Kogemustega suurettevõtete keskastmejuhist sai selle sajandi algul pühendunud koolitaja, kelle interaktiivsed seminarid keskenduvad suhtlemisele iseenda ja teistega. Katrinilt saab Digitargas nõu virtuaalse suhtlemise ja teeninduskultuuri valdkonnas toimugu see siis PC-s või Mac-is:)

Kommentaarid