Kuidas Netflixi filme ja seriaale oma telefoni tõmmata?

#filmid #netflix
2 min lugemine

Netflix on vaieldamatult üks mugavamaid ja kvaliteetsemaid ajaveetmisvõimalusi tänapäeval. Seda enam, et ligipääs meeletule kogusele filmidele ja seriaalidele toimub lihtsalt meie arvutitest, tahvlitest ja telefonidest. Mis tähendab, et võid oma lemmikfilme ja -seriaale vaadata, kus iganes viibid. Eeldatavasti kohas, kus on ligipääs internetile. Mida aga paljud ei tea, on võimalus filme või seriaale alla laadida oma telefoni või tahvelarvutisse!

 

Tegelikult on see võimalus olemas olnud juba aastast 2016. Nii et kui su telefonis või tahvlis on vähemalt Android 4.4.2 või iOS 9.0, siis võid meelelahutust rahumeeli oma telefoni sikutada ja vaadata seda kasvõi Alutaguse ürgmetsas. Hiljuti lisas Netflix oma rakendusele ka Smart Downloadsi funktsiooni, mis muudab seriaalide allalaadimise ja vaatamise veelgi mugavamaks.

Niisiis on kõik lihtsamast lihtsam. Sa avad rakenduse soovitavalt WiFi levialas ja valid välja seriaali, mida soovid hiljem ilma võrguühenduseta vaadata. Ekraanil allapoole liikudes näed iga seeria juures ekraani paremas servas väikest allasuunatud noolekest. Sellele vajutades hakkab rakendus filmi sinu telefoni või tahvlisse tõmbama. Rakenduse sätetest võid valida ka allalaaditava video kvaliteedi – kas standard või kõrge. Kõrgem kvaliteet võtab mõistagi sinu telefonis ka rohkem ruumi.

Smart Downloadsi funktsioon teeb asja veelgi mugavamaks. Kui oled alla laadinud näiteks kolm seeriat ja need läbi vaadanud, siis järgmine kord WiFi-sse sattudes laadib rakendus alla järgmised kolm seeriat ning eemaldab juba vaadatud seeriad telefonist või tahvlist. Selle funktsiooni võib kasutaja sätete alt ise sisse või välja lülitada.

Rakenduse avalehe alumises servas on alajaotus “Downloads”, kus sa näed kõiki oma seadmesse allalaaditud Netflixi filme. Sealt saab neid kõiki ka telefonist eemaldada, kas ükshaaval või kõik korraga.

Mis puutub mälumahtu, mida filmid võtavad, siis on tänapäeval ilmselt uueks telefoni sisemälu standardiks muutunud 128 GB ning nii mahub sinna õige mitu filmi ja seeriat. Android-telefonidel ja tahvlitel on siin eelis, sest filme saab laadida ka SD-kaardile. Selleks tuleb avada rakenduse sätted, valida sealt “Download location” ning määrata selleks SD-kaart.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."